Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem engedtek osztalyozo...

Nem engedtek osztalyozo vizsgat tenni, mert nem tudtam a feltétlekerol ugyan is nem tajekoztattak?

Figyelt kérdés

Ma megirtam a 11 es 12. Es angol elorehozott irasbelit majd a vegen jott a szobeli ahol kiderult hogy 20 tetel volt amikrol nem tudtam. A tetelekrol es az elorehozott jelenkezesrol majusban esett szo egy jelenleti óran, amin en nem voltam mivel valaszthato volt, hogy ki akar bemenni es ki akar online tanulni a fennmarado idoszakban. Ezert engem nem tajekoztattak se a jelentkezesrol se a tetelekrol. Ugy gondolom hogy az iskolanak kotelessege lett volna tajekoztatni azolat is akik online voltak. Egyebkent az iskola honlapjan vagy egy link a vizsgakovetelmenyekrol csak nem mukodik :)))

Erdemes lenne felvennem a kapcsolatot az oktatasugyi miniszteriummal?


2021. aug. 26. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Akkor honnan szereztél tudomást a jelentkezésről, miért nem érdeklődtél a jelentkezéskor a tudnivalókról? Ha nem működött a vizsgakövetelményes link, miért nem jártál utána, mit gondoltál, akkor el lehet sunnyogni? Ez a te sarad, ne haragudj.
2021. aug. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Onnan szereztem tudomast hogy 2 nappal a vizsga elott irt a tanar hogy majd menni kell csutortokon :) en meg epp hogy a fejemhez japtam es masnap bevittem a lapot a jelentkezesre
2021. aug. 26. 13:36
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha valamirol nem kapok tajekoztatast az utan sajnos nem tudom hogy utana kene jarnom :)
2021. aug. 26. 13:37
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 1 es

"Osztályozó vizsga évente 2 vizsgaidőszakban szervezhető: áprilisban és augusztusban, azonban az iskola igazgatója ettől eltérő időpontot is kijelölhet. A vizsga pontos napjáról a vizsgázó, illetőleg a szülő a tanuló osztályfönökétől - minimum a vizsga előtt két héttel értesitést kap."

2021. aug. 26. 13:44
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerintem a két hét az nem két nap :)))) de biztos en tevedek ugye?
2021. aug. 26. 13:44
 6/9 A kérdező kommentje:

"A vizsga részletes követelményeiről a tanuló minimum a vizsga előtt 6 héttel írásbeli tájékoztatást kap."


Jeeeeee aztaaaaaa

Kormanyrendeletet megszegtek tehat perelhetok

2021. aug. 26. 13:58
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Az nem az iskola hibája, hogy te nem kérdeztél utána, mi volt az órán, mikor hiányoztál. Ha osztályozóvizsga letételén gondolkodtál, azt jelezni kellett volna az osztályfőnöködnek. Ha magadnak nem intézed az ügyeidet, más sem gondolatolvasó.
2021. aug. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Ha tudtad, hogy osztályzó vizsgát kell tenned akkor nem volt semmi sem gyanús egész nyáron? Az iskola tájékoztatta a diákokat a jelenléti órán (ezt tanukkal tudja igazolni). Az a te bajod, hogy nem voltál ott.

Innentől kezdve egy OH bejelentéskor kiröhögnek és elutasítják a beadványodat.


Ha már megírtad a két írásbelit akkor kell lennie annyi angol tudásodnak, hogy tudj valamit makogni mindegyik tételről. Ezek általában a család, a hobbi, lakás ... témákról szólnak.

A két írásbeli hogy sikerült? Miért is nem szóbeliztél?


Van akinek annyira rosszul sikerül (12% alatg) az írásbelije, hogy nem is szóbelizhet. Ez így van az érettségin is.

2021. aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem a kormanyrendelet szerint jart el az iskola a kiertesitesekkel.

Amugy 98, 97% os lett az irasbeli ;)

2021. aug. 27. 10:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!