Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi kreditet érdemes lenne...

Mennyi kreditet érdemes lenne felvennem ha tanulmányi ösztöndíjat szeretnék kapni?

Figyelt kérdés

A múlt félévbe 31 kreditet vettem fel és teljesítettem, 4.5-ös a kreditindexem de attól tartok hogy ez még mindig nem elég. Ahogy néztem az én szakomon 5.00 kreditindextől indult a tanulmányi ösztöndíj adása.

Ha ebben a félévben felveszek 36-37 kreditet és viszonylag jól is teljesítek van esély a tanulmányi ösztöndíjra?


Azokhoz szólnék akik kaptak már ösztöndíjat. Ti átlagosan mennyi kreditet vesztek fel?


2021. aug. 20. 16:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Félévben*
2021. aug. 20. 16:24
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a kreditektől függ a dolog, ezt szerintem te is tudod.

Van olyan aki kb mindent ötösre teljesít és ha van 31 kredite, akkor pikk-pakk ott a jó átlag.

Én inkább azok közé tartozok, aki hamar szeretné letudni a vizsgaidőszakot, viszonylag jól. Így kb 3 hét alatt megvagyok, 27-32 kredittel és 4.6-9es átlaggal. Nálunk kb 4.61-63 környékéről indulnak az ösztöndíjjak.

Ha úgy gondolod pár plusz kredit segít, akkor tedd úgy, viszont ne felejtsd el, hogy azokra is kell tanulni és nehogy átess a ló másik oldalára a rengeteg kredit miatt. Inkább legyen annyi amennyi kötelező + 1-2 szabvál, mint 66 tárgy és a végére egynél se tudsz úgy teljesíteni, ahogy szeretnél.

2021. aug. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm igazad lehet! De egyszerűen az én szakomon nehéz az összes tantárgyat szín ötösre teljesíteni.

Persze nem akarok át esni a ló túloldalára de itt nálunk mintha 4.9 től adták a minimumot..

De tényleg köszi a tanácsot!

2021. aug. 20. 16:51
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem te vagy az első, aki ezzel trükközik. Azok kapnak ösztöndíjat, akik a legjobban tanulnak, ezt nem lehet megkerülni. Ha ennyi plusz tárggyal táblázod be magad, azzal pláne nem lesz könnyebb teljesítened a kötelezőket.

Nem is érdemes annyira halmozni a krediteket, mert a kredittúllépésért később fizetni kell.

2021. aug. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen ezzel is tisztában vagyok de több tárggyal ami lehetőleg jól van teljesítve, nő a kreditindex is.

Akkor a kérdés, hogy az ösztöndíj adásnál az átlagot jobban nézik mint a KKI-et?

Már mindenki mást mondd és ezért gondoltam a több tantárgy felvételre, nem éppen az átlag miatt.

2021. aug. 20. 17:22
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ, hova jársz, mert nem mindenhol ugyanazt az átlagot nézik hozzá. Van olyan kar, ahol a sima kreditindex, van, ahol a korrigált kreditindex a mérvadó. Mindenesetre a hallgatók felső 50%-a kaphat ösztöndíjat, és minél jobb a teljesítménye, többet. Az ösztöndíjhoz szükséges átlag, és az ösztöndíj mértéke pedig kiszámíthatatlan, évről évre változik ez, hiszen mindig a hallgatók eredményeitől függ. Az online oktatás alatt sokan "megtáltosodtak", ez azt eredményezte, hogy nehezebb lett tanulmányi ösztöndíjban részesülni.

Feljebb tudod tornászni az átlagod plusz tárgyakkal, de minden attól függ, a többiekhez képest hogyan teljesítesz.

2021. aug. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

KKI is átlag csak ott nem a meglévő kreditjeidet osztják el, hanem fixen 30 kredittel. Itt ha 30nál kevesebb van, akkor kicsit rosszabban, ha többen kicsit jobban jössz ki de nem halmozottan.

Sima átlag meg annyival osztja az egészet, ahány kredited van.

Ez egyetem függő, de kb mindegy melyiket nézik, mert úgyse az lesz, hogy kis pistánál kki, nálad meg sima. Ha gondolod nézd meg de egységesen nézik.


Ösztöndíjhatár meg eleve sok helyen nem fix (én egyedül elte-ik-n hallottam ilyesmiről) többi helyen hallgatóktól függ.

Nálunk a hallgatók legjobb 40%át díjjazzák. Valahol random osztják el a dolgot, nálunk gyémánt-arany-ezüst-bronz kategória van.

Itt ha mindenki szarul teljesít, akkor lentebb mennek az átlagok, ha jobban, akkor jobban.

Nálunk a top 10% rendszeresen 5.00 átlag felett van. Nem könnyű nálunk se szinte mindenből az ötös, de valakinek sikerül.

Viszonyításképp itt van pár határ az elmúlt félévekből. Itt sajnos nem az a lényeg, hogy mindenki nyerjen, vagy valahogyan “okosba” megoldd, hogy jó átlagod legyen. Tanulás és pár plusz kredit segíthet. Nem éri meg 40 kreditet felvenned, ha felénél rosszabbul sikerülnek a tárgyaid és rosszabb átlagod lesz, mintha csak 30 kredited lenne és jobban lenne időd a kevesebb tárgyra

[link]

2021. aug. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!