Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem súlyozott tanulmányi...

Egyetem súlyozott tanulmányi átlag 0?

Figyelt kérdés
Amikor kezdtem az egyetemet, első féléves hallgatóként nem volt lehetőségem passziváltatni, sőt még a tárgyak is automatikusan felvételre kerültek és nem tudtam őket leadni. Ezért nem vettem fel egy vizsgát sem, így nem ért semmilyen hátrány, a vizsgaalkalmakból sem vesztettem. Tudtam, hogy a következő aktív félévet majd meg kell húzni, hogy bent maradhassak állami ösztöndíjason, így is lett, sok tantárgyat felvettem, melyeket sikerült teljesítenem, a szükséges 3-as átlagon túl 3.9-el, a szükséges 36 krediten túl pedig 39 kredittel zártam a félévet. Örültem a fejemnek, ma mégis jött a határozat, hogy 39 kreditet szedtem össze, viszont az elmúlt két aktív félévből számolt súlyozott tanulmányi átlag 0. Írtam a TO-nak hogy ez mégis mi, de érdemben nem adtak választ. Mit tehetnék? Tudja valaki, hogy ezt hogyan számolják ki? Nekem sehogy se jön ki a 0 átlag.

2021. aug. 4. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Nem lehet, hogy mértani átlagot számoltak?
2021. aug. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Csak abban az esetben lehet 0, igen, kivéve, ha nem valami sajátos számítási képletet használtak. Egyébként ez van a friss TVSZ-ben:

"4. d) az utolsó két aktív félévük súlyozott tanulmányi átlaga nem éri el a 87/2015. (IV.9.) Kormányrendelet 10. számú mellékletében az adott tanévre, a képzési területre megadott súlyozott tanulmányi átlagot."

Szóval súlyozott tanulmányi átlaggal kellett, hogy számoljanak, viszont úgy képtelenség a 0, mint eredmény.

2021. aug. 4. 19:34
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Ott valami súlyos mulasztás történt, mert mivel még nem volt két aktív féléved, ezért nem sorolhattak volna át fizetősre, legalábbis nem a tanulmányi átlag alapján (egyetem hozhat ezen felül saját szabályokat). Tessék benyújtani a felülvizsgálati kérelmet. Ez abszurdum!
2021. aug. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Súlyozott tanulmányi átlagra úgy jöhet ki 0, ha a két félév alatt egyetlen kreditet sem teljesítesz. Valószínűleg nincs lezárva a második féléved.


Mi a féléved státusza? Látod annál a félévnél a féléves súlyozott átlagodat?


Nézd meg az egyetem honlapján, hogy mikor van félfogadás és akkor menj oda személyesen vagy telefonálj!

2021. aug. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A félévem státusza aktív, és a neptunban is 3.9-es súlyozott tanulmányi átlagot ír. Mindenképpen személyesen számon lesz kérve az ügyintéző, ha már a telefont nem veszi fel, pedig kicsöng, illetve emailre se válaszol + a "vészhelyzetekre" fenntartott tanulmányi osztályos e-mail címről sem érkezik reakció. Egyébként győri SZE-ről van szó..
2021. aug. 4. 21:51
 6/6 A kérdező kommentje:

Szánalmas egy banda, nagy nehezen tucatnyi procedúrát követően visszanyögtek egy ilyet:

"Értesítem, hogy a 2021. július 28-án kelt **** iktatási számú határozatot visszavonom, a TVSz. 10/C. §. (2) alapján nem kerül átsorolásra.

Indoklás:

Technikai probléma miatt az utolsó 2 félév tanulmányi átlaga tévesen került meghatározásra."

2021. aug. 19. 15:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!