Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik az újrafelvételizés...

Bigboy99341 kérdése:

Mik az újrafelvételizés feltételei?

Figyelt kérdés
Sajnos nem lett meg egyetemen a kreditem, ezért átraktak önköltségesre. Egy félévet így mindenképp megcsinálnék, de utána van lehetőség visszakerülni államilag támogatottra, esetleg újrafelvételivel? Ezeknek mik a feltételei? Az újrafelvételihez kell már emelt érettségi?
2021. aug. 4. 16:24
 1/2 anonim ***** válasza:

El kell fogadtatni korábbi tárgyaid, ha jól rémlik felét tudod a teljes kreditmennyiségnek, de TO ebben tud pontosabb infót mondani. Új felvételi teljesen új képzés, újra lehet állami, de elöző megkötés él.


Én a BME-s szabályokat ismertem és azokat mondom: Ha van még támogatott féléved és jó az átlagod, illetve megvan annyi kredit hogy nem sorolnának át ha államin lennél, volt lehetőséged év végén visszajönni. Sorrendet az átlag döntötte el és max annyi ember kerülhetett vissza támogatottra amennyi elvesztette abban az évben.

2021. aug. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az újra felvételi egy normál felvételi eljárás, nem számít, hogy van befejezetlen tanulmányod. Kell az emelt,igen, Ha felvettek elismerteted a megszerzett kreditjeidet.
2021. aug. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!