Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az oka,hogy Magyarországon...

Mi az oka,hogy Magyarországon a "csengő a tanárnak szól" még mindig él?

Figyelt kérdés

Amikor én voltam diák,gyakran hallottam ezt a kis mondatot.

Mindenkinek ismerős, amikor a tanár nem akarja befejezni az órát időben és olyan narcisztikus, arroganciáról sugárzó hangon rászól a füzeteit, könyveit rendezhető diákokra,hogy "a csengő a tanárnak szól".


Kvázi a diákok szünetéből vett el időt, mikor a diáknak lett volna más dolga, WC-re menni, inni, enni.Ugyanis inni, enni órán nem lehet, szinte keresztre feszítés járt érte, amikor én voltam diák.

Az alapszükségletek kielégítésénél nincsen fontosabb.


Utána bevezették a jelző csengetést, azaz óra 40. percekor is csengett, mert a szülők (enyémek is) piszkálták az igazgatót.De, semmi sem változott.


Szörnyülködve hallom, hogy még mindig él ez a "csengő a tanárnak szól" dolog.De, ez is csak Magyarországon.

Külföldön ha szól a csengő, a diáknak joga van elhagyni az osztálytermet, joga van a teljes szünethez.A tanárnak pedig egyből be kell fejeznie az órát, ha meghallja a csengőt.



Vajon, mikor fog kikopni Magyarországon ez?


2021. júl. 31. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Amikor nem kell 10-20 percet fegyelmezéssel eltöltenie a tanárnak. Mert ha a diáknak joga van a 10 perchez, akkor a tanárnak is joga van a 45-höz, te is így gondolod ugye?

Nem mellesleg a tanár is elmenne enni, pisilni a 10 percben, nem csak a diák.

2021. júl. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Más országban is így van, mi olaszban élünk. Jelző csengő sincs csak az óra végét jelző. Van hogy 3-4 perc marad nekik a 15 perces szünetből
2021. júl. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Maga a "csengő a tanárnak szól" mondás valóban arrogáns, de az is ostobaság, hogy pontban a csengőkor kell befejezni az órát.


Egészen pontosan 45:00 időtartamra méretezni egy órát lehetetlen. Nyilván, ha a tanár "színdarabszerűen" betanulja és próbálja, akkor összejöhet, de egy tanórára nem lehet 10 órát próbálni. Meg hát ugye a jó óra interaktív, akkor pedig borul minden. A jelző csengő segíthet, de ha pont a 43. percben derül ki, hogy valamit az osztály (vagy annak egy része) nem ért vagy nem jól ért, akkor azt helyre kell tenni. Didaktikailag nagyságrendekkel hatékonyabb, ha rögtön megteszed, mint ha várnál a következő óráig. És igen, előfordulhat, hogy ez elvesz 1-2 percet a szünetből - mondjuk ezt lehet kompenzálni azzal, hogy ha úgy jön ki, akkor a következő óra hamarabb ér véget.


Ha szigorúan csengőszóra lenne vége az órának, akkor félbemaradna egy magyarázat, és a következő órán lehetne kezdeni előröl - az pedig jóval nagyobb időpazarlás lenne.

2021. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!