Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A rezidenskedés ezt jelenti?

A rezidenskedés ezt jelenti?

Figyelt kérdés
Helllo! Jövőre orvosira szeretnék jelentkezni, csak egy valami nem tiszta velem a menetével kapcsolatban. Ugye van az alap 6 év. Utána a rezidenskedés, de ez idő alatt már a választott szakirányon tanulsz és dolgozol? Vagy ez hogyan zajlik pontosan? Kicsit homályos nekem. Megköszönném, ha valaki leírná pontosa mi is történik a 6 év után.:D

2021. júl. 27. 21:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
nem tiszta nekem*
2021. júl. 27. 21:11
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
a szakképzés 2 részből áll: egy törzsképzésből és a választott szak pl. szemészet képzésből. E kettő adja ki a szakorvosi vizsgához szükséges képzéseket.
2021. júl. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Jól mondtad.

Privátban leírom kicsit részletesebben neked.

2021. júl. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
nem lehetne ide? meg csak most leszek elsos, de szinten erdekelne... :)
2021. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Ezen az oldalon meg tudjátok nézni a szakképzési programokat: [link] Görgessetek le, a táblázatok alatt kezdődik a részletezés.
2021. júl. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
A rezidensképzés 3-7 évig terjedő rabszolgaságot jelent egyetem után sz.rért húgyért, nulla megbecsülés mellett. És igen a választott szakirányon nagyrészt.
2021. júl. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:D

Utolsó: Én szerintem megéri egy kis rabszolgaság egy nemes hivatásban, amíg szakorvos leszel később nem éppen kis fizuért, és olyan szakmád lesz, ami örökzöld. Ha egy gyárba kell menned robotolni, mert nem akarsz továbbtanulni, akkor az egész életre rabszolgaság:) És ez csak egy példa.

2021. júl. 29. 09:22
 8/12 anonim ***** válasza:
45%

Nem. Nem éri meg. Szakorvos vagyok végig csináltam. Az égész orvosi nem éri meg. Gyakorlatilag kidobodba fiatalságod az ablakon.

Ami meg a nemes hivatást illeti olvasgass bele itt pár kérdésbe és látni fogod mekkora a társadalmi megbecsülése a nemes hivatásunknak. Gyakorlatilag nulla.


Hat évet szopol úgy, hogy se karácsonyod se semmi ünneped a vizsgaidőszakok miatt. Utána X évig dolgozol sz.rért-húgyért. Aztán 10-12 év szopás után talán szakorvos leszel. És a legszebb éveid kuka. Arról nem is beszélve, hogy már gimi alatt teperni kell.


Ha újrakezdhetném elmennék egy jobb szakközépbe kitanulnék valami burkoló , kőműves, asztalos szakmát és kb. ugyanazt a pénzt megkeresném vállalkozóként mint most, csak éppen tized ennyi tanulás, magány, szenvedés árán.

2021. júl. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Arról nem is beszélve, hogy ezredrésznyi felelősség mellett.
2021. júl. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Megértem, hogy most így érzel, de most már úgysem tudod visszaforgatni az időt. Inkább próbálj most már úgy hozzáállni, hogy megcsináltad, orvos vagy! Ha itthon ennyire rossz a helyzet, menj külföldre. Mondjon akárki akármit, az orvosok igenis brutál jól keresnek, és ez nem a rezidens évekre vonatkozik, mindenki tudja. Majd amikor a tengerparti villádban ülsz a családoddal, erre az egészre nem is fogsz emlékezni.
2021. júl. 29. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!