Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik ilyen? (Ösztöndíj)

Létezik ilyen? (Ösztöndíj)

Figyelt kérdés

Az lehetséges hogy középiskolában (9. Évfolyam) tehát első osztályban havonta minden diák ösztöndíjként kap 16 100 ft-ot, és mindegy hányas tanuló? Szóval a 2-es tanuló és az 5-ös is 16 ezret kap.


Ezt írták az oldalon hogy szakképzés 9. Évfoly. Havonta 16 100 ft



2021. júl. 27. 20:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Vannak kiemelt szakmák, amiket az állam támogat, tehát azért kapod a pénzt, mert azt tanulod, ezzel is ösztönözve a középiskolába jelentkezőket a hiányszakmák választására. Hogy ez teljesítményfüggetlen lenne, azt konkrétan nem tudom, de nehezen tudom elképzelni. Amennyire én tudom, van egy minimum összeg, amit mindenki megkap (legyen ez az általad írt 16100 forint), ezen felül pedig többet kapnak a jobb tanulók.
2021. júl. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első félévben még nincs a diákoknak a szakképzéshez kapcsolódó átlaguk, így nem lehet a teljesítmény alapján differenciálni (az általános iskolai bizonyítvány alapján talán lehetne, de nem tudom, mennyire lenne releváns). Az első mérföldkő az első féléves átlag, de talán inkább az év végi (addig lecseng az iskolaváltás miatti "sokk" és kiderül, ki mennyire állja meg a helyét).


Elméletileg lehetne havonta is átlagot számolni, de akkor egészen hullámzó lenne az ösztöndíj, pedig az akkor jó, ha legalább egy fél évre előre tervezhető.

2021. júl. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!