Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen lesz az...

Szerintetek milyen lesz az idei tanév az egyetemeken?

Figyelt kérdés

2021. júl. 25. 15:54
A kérdező szavazást indított:
Jelenléti
Online
Jelenléti oktatással kezdődik,aztán átáll online-ra
Hibrid
42 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

A probléma - mármint a koronavírus, mint világjárvány, azaz pandémia - egyáltalán nem szűnt meg.

Az egyetemekre felnőtt, önmagukról - legalábbis papíron mindenképp - gondoskodni tudó, 18. életévüket garantáltan betöltött emberek járó emberek járnak. (Tekintsünk el minden országban attól a 2-3 zsenitől, akikről minden újság/online magazin néha-néha ír, akik 12,14,stb. évesen az egyetemre járnak, nem ez a globálisan jellemző)


Miután az egyetem felnőtt emberek terepe, tanulni pedig igazán legkésőbb az általános iskola második felében meg kell tanulni, szerintem az egyetemen semmi ok nincs arra, hogy mindaddig, amíg a helyzet legalább egy kicsit is jobbá válik, addig ne legyen online.


Én max. a ZH-kat íratnám meg, minden egyetemnek, főiskolának vannak nagytermei, ahova normál körülmények között elfér 2-300 ember (van, ahol több is).


Namost, ha ezt most a vírusra való tekintettel harmadoljuk, az azt jelenti, hogy mondjuk 300 embernél 100 ember. Három alkalom során mindenki írhat. Ha hirdetnek 9 alkalmat, akkor bőven le lehet zavarni a legnagyobb tömegeket érintő írásbeli vizsgákat is.


Mivel nagy teremben arányában - a terem méretéhez képest - kevés a vizsgázó, a puskázást is jobban ki lehet szűrni (és nem, nem kell ehhez drónokat bevetni - mint a technológiailag fejlett amerikai meg japán, kínai felsőoktatási intézményekben. Az színtiszta, nettó felesleges "rongyrázás".).

2021. júl. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem max novemberben távoktatás kezdődik.
2021. júl. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Hogyhogy max? Legkorábban vagy legkésőbb novemberben?
2021. júl. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%
#2 vagyok, legkésőbb akkor.
2021. júl. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!