Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet hátrányom ebből orvosi...

Lehet hátrányom ebből orvosi diagnosztikai analitikus szakon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Orvosi diagnosztikai analitikus szakra szeretnék menni, a Semmelweis Egyetemre, optometrista szakirányra. Idén kellett faktot választani nálunk, én biosz-informatikát jelöltem meg, viszont a biológia fakt nem indul, mert túl kevesen jelentkeztek( humán osztály vagyunk, a legtöbben töri, irodalom, nyelvek stb. faktra mentek). Megnéztem a felvin az elfogadott érettségi tárgyakat, és jó az informatika, de lenne belőle valami hátrányom, ha infó emeltem lenne, biológiát, kémiát, fizikát pedig itthon tanulnám önszorgalomból, emelt szintnek megfelelő tankönyvekből?
2021. júl. 21. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én erre a szakra járok. Szerintem elég a bioszt középszinten pöpecül tudnod, nyilván tanulgasd az emelt szintű részeket is, hisz hasznodra válnak majd, viszont közép biosszal is bekerülsz, inkább az info emeltre készülj! ha nagyon necces a biosz, esetleg valamilyen nyelvből egy jobb érettségid lesz, úgyis azt számítják bele. :) semmi hátrányod nem lesz belőle, max. egy magántanár elmagyarázza a nehezebben tanulható részeket (fehérjeszintézis, idegrendszer, stb, ezek többnyire nehezen emészthetőek egyedül), de neten is találsz jókat. Ha tényleg szorgalmasan és rendszeresen tanulod, természetesen meglesz, nem kerülsz hátrányba. (az én gimimben elég kuka volt a biosz, úgyhogy nagyjából alig vagy nem egyáltalán tartottak faktot, én is önerőből készültem rá. nem lesz gond!)
2021. júl. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nagyon kedves vagy:)
2021. aug. 1. 20:06
 3/3 Autoimmun válasza:
100%

Szia!

Én is erre a szakra járok, csak Radiográfiára. Szerintem több értelme lenne becsatlakoznod egy emelt biosz tanfolyamra még. Az info egy dolog, abban jó is leszel, de lesz biokémia, élettan-kórélettan, anatómia, különböző tárgyak, amik itt-ott kapcsolódnak a bioszhoz vagy a kémiához. Egyértelműen a biosz a jó választás, ha valamit szeretnél tanulni.

2021. szept. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!