Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vajon jobban ment volna a...

Vajon jobban ment volna a matek ha…?

Figyelt kérdés

Apám reál, anyám humán beállítottságú, én is 100% humán mint anyám. Ez már oviban is kiütközött, imádtam a meséket, mondókázni, saját kis meséket költeni, viszont már akkor is utáltam, ha a számokkal nyaggattak. Utána hopp szülők elváltak, apám meg passz, hogy milyen megfontolásból 3 induló osztályból a körzetes suliba fogott és beíratott a reál matek tagozatra. Kín szenvedés volt nekem a matek az összeadás kivonás után, vért izzadtam mire megtanultam az analóg órát, az átváltásokat, a szorzótáblát, nagyon gyorsan haladtunk, mindennap volt matek több is. Elsőben túl voltunk olyanokon mint mások 2. év végére jutottak és így tovább minden évben.

Egyszerűen nem tudta utolérni az agyam a matekot, ellenben továbbra is az irodalom és a történelem volt a mindenem. Középiskolába végleg elvesztettem a fonalat, buktam

is, tanárok adták egymásnak a kilincset, nem tudtam sehogy felzárkózni, végül mivel minden másból kitűnő voltam fizikát leszámítva, hogy ne maradjak örökre kilencedikes, felmentettek matekból.


Ha akkor egy szimpla átlagos első osztályba iratnak be, nem pedig a gyors matekosba az egyébként is gyenge matekommal, akkor lehet, hogy tudtam volna tartani az iramot?


2021. júl. 18. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
elképzelhető, bár ha egy felkészítőtanár sem tudott veled mit kezdeni, akkor komolyabb dolgoról beszélünk. egyébként a diszkalkulia egy olyan betegség, ami a számolás zavarát okozza, lehet, hogy érdemes lenne elmenni ezt kivizsgáltatni. ez nem jelentene semmit, csak azt, hogy kapsz róla papírt, és nem kell folyamatosan osztályt ismételned, mert ha megbuktatnak is van hivatalos indoka.
2021. júl. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
már 30 éves vagyok, túl vagyok az érettségin (más választott tárggyal) és egyebeken, diszkalkuliával lettem felmentve középiskolába. Csak időnként elgondolkodom, hogy vajon ha nem a gyorstalpalóba iratnak anno, akkor alakulhatott e volna legalább annyira másképp, hogy egy kettest összehozzak?
2021. júl. 18. 20:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A diszkalkulia nem szerzett, hanem veleszületett rendellenesség (tudják is, hogy pontosan az agy melyik területének a diszfunkciója okozza), így akárhova járhattál volna, előbb-utóbb hasonló problémákba ütközöl. Az persze igaz, hogy a diszkalkuliás gyerekekre is léteznek fejlesztő módszerek, de a fejleszthetőségnek vannak korlátai. Aki komolyan diszkalkuliás, annak a középiskolai matek teljességgel lehetetlen vállalkozás, kár is erőltetni.
2021. júl. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdekes lenne tudni, miben különbözött a matek tagozat tanterve a simától. Többet gyakoroltatok, vagy az általános iskolásnál magasabb szintű anyagot adtak le? Szerintem előbb-utóbb felmerült volna a probléma akkor is, ha nem matek tagozatra jártál volna.
2021. júl. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Emelt óraszámban volt a matek, és az átlaghoz képest más módszerekkel tanítottak, pl szorobánnal számolni. Én arról pl azt hittem, hogy teljesen átlagos dolog és minden iskolában azzal tanulnak már elsőben, de azóta bárkit kérdeztem csak olyan ismerte aki szintén matek tagozatos volt, másnak gőze sem volt róla, hogy mi az a szorobán.
2021. júl. 18. 21:07
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Velem is hasonló szituáció történt. Annyi, hogy én 5.osztálytól kaptam olyan tanárt aki egyetemi szinten magyarázott és semmit nem értettem. Utána folyamatosan változtak a tanáraim, rengeteg tanított. Közülük az utolsó egy nagyon híres és jó tanár is próbálkozott aki 11.osztályban látván rajtam a sok szenvedést elém állt és azt mondta menjek el egy vizsgálatra mert lehetséges, hogy diszkalkuliával küzdök.


Elmentem, végül kiderült, hogy nincs diszkalkuliám, de a szakértők vizsgálat után megállapították, hogy az általános iskolai alap műveletekkel sem vagyok tisztában és mivel látták, hogy 1 évem van érettségiig inkább felmentettek mert habár behozható lett volna a hiányosság, rengeteg idő, türelem és kitartás kellett volna hozzá.


Ilyenkor felmerülhet bennetek, hogy hogyan nem buktam meg egyszer sem. Hát úgy, hogy szerencsére elméleti részért is kaptunk pontokat bőven, azt pedig bebírtam magolni. Illetve egyenleteknél a photomath segített.

2021. júl. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!