Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az ELTE - n az olasz szak?

Milyen az ELTE - n az olasz szak?

Figyelt kérdés

2021. júl. 7. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

En ott vegeztem par eve.

Nagyon szerettem, mert a tanarok mind jofejek, kedvesek es segitokeszek voltak (talan 1-2 kivetellel, de az egyikojuk, ha jol tudom, mar nem is tanit ott).

A legkor is jo. Az epulet felszereltsege mar kevesbe.

Megbukni nehez.

Mielott barki azt hinne, ez nem egy nyelvkurzus lesz. Az olasz irodalomtol kezdve a tortenelmen at a kulturaig es a nyelveszetig mindenrol fogsz tanulni.

2021. júl. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szuper!

Ezt jó hallani, köszönöm a választ! 😊

2021. júl. 19. 18:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Par eve vegeztem el a szakot, igazabol ha tudsz olaszul szerintem eselytelen a bukas.


Az elso velemenyet osztom, van 1-2 tanar akit a hatam kozepere se kivannek tobbet, viszont a tobbseguk tenyleg nagyon segitokesz es joszivu! :)


Az epulettel nekem is voltak fenntartasaim, de hat minden nem lehet tokeletes ugyebar. A legkor nagyon jo volt, en 1-2 targyat nagyon tolteleknek ereztem, es az a tipikus “de hat valami targy meg kell hogy meglegyen a kredit” erzesem volt.


Igazabol amit mar megtanultal olaszbol azt kell hasznositsd, itt mar csak kisebb csiszolasok lesznek a nyelvi gyakorlati orakon, de tenyleg nem egy nyelvi kurzus, viszont annal tobbet megtudsz a tortenelemrol, kulturfoldrajzrol, irodalomrol :)


A latint kotelezo tanulni minden olyan szakosnak aki neo latin nyelvet vett fel, szamomra az idegtepo volt, bar lehet csak en kuszkodtem vele , de nagyon nem szerettem 😄


A 2.felev vegen van egy nyelvi alapvizsga, ez sem veszes szerintem egyaltalan, bar btkn a nyelvi alapvizsgakat mindenki mumusnak tartja (legalabbis a tobbi szakon akiket ismerek mind ilyen velemennyel voltak rola)


Valaszthatsz olasz specializaciot , vagy pedig egy minort ami teljesen elter az alapszakodt. ( peldakent en sved minoros voltam, es meg kell mondjam oszinten, svedre szerintem 4x annyit tanultam a BTK-s eveim alatt, mint olaszra 😅)


[link]


Itt megtalalod a mintatantervet, illetve a specializacionak a targyait is, ha nem szeretned egy masik szak minoros targyait elvegezni, es inkabb jobban belemelyulnel az olaszba 😊

2021. júl. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2021. aug. 4. 14:06
 5/10 A kérdező kommentje:
És gondolom az órák is mind olasz nyelven zajlanak
2021. aug. 20. 17:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában igen. De persze ha magyar tartja az orat van, hogy atvalt neha magyarra (a szemelytol is fugg)
2021. szept. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 ilballodellavita válasza:
Ha középszintű olasztudással jelentkeznék, úgy is felvennének és érdemes lenne oda mennem?
2022. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, felvennének és érdemes odajárnod! Már ha tényleg érdekel az olasz kultúrának minden szeglete.


Nem elrettentésként akarok írni, de az az igazság, hogy én most tervezem otthagyni..

Nekem nagyon nem jött be, be kellett látnom, hogy ezt nem nekem találták ki. De most, ahogy nézem eléggé szorják ki az embereket, csomóan elmentek már a szakról október körül, nekem igazábol most telt be a pohár.

Nem a tanulással volt a bajom, mert nyilván itt is rendesen kell tanúlni, és az is simán meglehet, hogy én voltam alkalmatlan erre a szakra, szóval az én szavamat sem kell kézpénznek venni.


Én olyan tanárokat, akik segítőkészek, rendesek és emberiek, olyat csak elvétve találtam. Tisztában vagyok vele, hogy az egyetem nem arról szól, hogy símogatják az ember hátát, de azt sem vártam, hogy folyamatosan próbálnak szétszedni és ott beléd kötni, ahol tudnak. Van olyan tanár is, akinek kifejezetten lehetetlen megfelelni, de gondolom ilyen mindenhol van, és lehet, hogy ez a normális és valóban csak én voltam alkalmatlan erre az egészre..

2022. jan. 6. 15:57
 9/10 ilballodellavita válasza:
Sajnálom :( kitartást!! Engem eléggé érdekel csak a nyelvtudásom miatt félek. Ez a második éve, hogy tanulom és faktnak fogom majd felvenni jövőre, de úgy érzem a felsőfokú nyelvvizsga messze van. Azt nem tudtam kivenni sehonnan, hogy kell e nyelvvizsga a felvételhez vagy csak a diplomához és hogy mennyire tudnék boldogulni egy középfokú olasztudással ott, ahol olaszul megy minden.
2022. jan. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Olaszra csak emeltszintu erettsegivel vesznek fel. Ugy latom a bunko tanarok ottmaradtak a kerdezo valaszabol itelve 😃


Esetleg ha megis nagyon szeretned ezt az olaszt azt tudom mondani hogy probalj meg atjelentkezni a pazmanyra bar ott csak az orosz szakrol tudok nyilatkozni az olaszosokrol sajnos nem.

2022. jan. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!