Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állami támogatás után külföldi...

Állami támogatás után külföldi munka? (Lent részletesen)

Figyelt kérdés
Állami támogatotton vagyok, és a törvény szerint, ha nem dolgozok annyit magyar munkaviszonyban, amennyi a képzés ideje, akkor vissza kell fizetni. Mindenképpen el akarok költözni, minél korábban tudok, annál jobb. Az a kérdés, hogy van e valamilyen kiskapu, amivel ki lehet ezt kerülni. Eddig olyan ötletet halottam, hogy külföldön kell dolgozni, és Magyarországon meg létrehozni egy céget. Van cége a családnak, így az nem lenne probléma, csak ha nem annál, hanem egy külföldi cégnél dolgozom, akkor ezzel mire megyek? Illetve van valami más mód, mit tanácsoltok? Vagy mindenképp le kell dolgoznom itthon a képzés idejét?

2021. júl. 4. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell ledolgozni, ki is fizetheted.
2021. júl. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Inkább ledolgozom, ha nincs más mód, nem tudom visszafizetni. De nem ez volt a kérdés.
2021. júl. 4. 16:55
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
29 éven belül kell ledolgoznia, ha nem sikerül, utána kell kifizetni. Szerintem 20 év külföldi munkával ez nem lehet probléma.
2021. júl. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
*20 éven belül. Ezt elütöttem
2021. júl. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Honnan derülne ki, hogy nem a cégetekben dolgozol? Sehonnan.
2021. júl. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Laylah ***** válasza:
77%
Én 5 félévet voltam egyetemen, meg 2 évet külföldön. Alapbéres melóval is másfél év alatt összeszedtem a tartozás összegét, neked is menni fog 20 év alatt. Én sem akartam egyébként visszajönni, állandóra akartam maradni, de a magánélet közbeszólt. Azóta sincs pénzügyileg olyan jó sorom, mint akkor volt.
2021. júl. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!