Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt törire őszig fel lehet...

Emelt törire őszig fel lehet készülni?

Figyelt kérdés
Még 2017-ben érettségiztem, emeltem földrajzból van 63%-al. Töriből is szeretnék egyet, viszont, hogy a szakomra biztosan felvegyenek jó lenne egy 320 pont minimum, noha a töri közepet is elfogadják, de egy jó emelttel csak jobbak az esélyeim. Rizikós bevállalni őszig? Szabadidőm elég sok most szerencsére.
2021. jún. 21. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menne. Nekem 5 hónap elég volt felkészülni emelt bioszra. Ha minden nap foglalkozol vele, tételeket olvasgatsz netán még írsz is, akkor tuti.
2021. jún. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A földrajza emlékeim szerint 2 hónapot készültem, s ott is rengeteget vázlatot írtam. Amúgy tanár szeretnék lenni, nem titok.
2021. jún. 21. 23:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
simán elég. Én is kb 3 hónapot készültem de intenzíven csak 1,5-et és 92% lett. Ha tájékozott vagy és jó a szövegértésed, esszénél tudod hasznalni az atlaszt, a követelményeket tudod akkor nem lesz gond. Ha kell egyéb tanács akkor írj nyugodtan:)
2021. jún. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bőven elég szerintem
2021. jún. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Már csak egy kérdésem van. Tudtok esetleg egy jó felkészítő könyvet ajánlani, vagy jó a Száray tankönyv sorozat is? Mind írásbelire, mind a szóbelire.
2021. jún. 22. 23:10
 6/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, szerintem a Száray jó alap de nem elég. Alap hogy tudj mindent belőle, ezen kívül irásbelire Mátyus-Bori féle barna-fehér csíkos könyv tökéletes. Szóbelire oedig Farkas Judit könyve. A szóbelis könyv lefedi az írásbeli nagy részét is tehát érdemes együtt tanulni az írásbelis részeknél is. Aztán ha van pénzed ajánlom a Studium Generale könyvet is bár az csak vázlatos de én abból is tanultam, meg ha nem tudsz komolex esszét írni akkor Farkas Juditnak van szintén egy könyve. Ami a legfontosabb hogy tudj esszéket írni amit leginkább a megoldókulcs tanulmányozásával tudsz elérni. Töltsd ki az összes érettségit, az idegen nyelvű magyar változatokat is és ha ez mindet megcsináltad tuti 70+ lesz ha nem csináltál baromságot. Sok sikert hozzá!!
2021. jún. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi. Elmegyek ősszel, aztán ha nem úgy sikerül, megpróbálom jövő tavasszal is. Én egy 60%-al is kibékülnék, de minél jobbra törekszem természetesen. Pénz igazából a legkevesebb most.
2021. jún. 22. 23:56
 8/8 A kérdező kommentje:
Mármint a legkevesebbet számít.
2021. jún. 22. 23:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!