Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Villamosmérnök, vagy Jogi...

Villamosmérnök, vagy Jogi egyetem, utána ügyvéd?

Figyelt kérdés

Lassan továbbtanulás előtt állok. Nincs semmilyen hátszelem, pénzügyileg melyik mennyire éri meg?

Mindkét pálya érdekel valami miatt.



2021. jún. 15. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, melyikhez van tehetséged. Szerintem villamosmérnök végzettséggel könnyebb jól fizető helyet találni, az ügyvédeknek az elején eléggé rögös a pálya. De ha béna villamosmérnök vagy béna ügyvéd vagy, akkor sajnos nem túl esélyes, hogy jól keress.
2021. jún. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nem igazán hiszem, hogy bárki tudja 11.-esen, hogy mihez van tehetsége ha jó matekból, töriből, ugyanakkor fizikából is :/ Ezért is kérdezem leginkább
2021. jún. 15. 19:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a pályaválasztás egy kicsit vakrepülés, de itt se nagyon fog tudni neked ebben senki segíteni szerintem.
2021. jún. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Először az alapján dönts, hogy mi érdekel jobban, illetve miben vagy jobb szerinted. Ha nem tudsz, akkor azt mérlegeld, hogy mennyire kell majd a saját lábadon megélni már fiatalon és mennyire finanszíroznak téged a szülők, mert villamosmérnökként már egyetem után elég hamar jól lehet szakítani, ügyvédként viszont még sok-sok évnek el kell telnie ahhoz, hogy normálisan keresőképes legyél, utána már azzal is sokat lehet keresni, egy bizonyos ponton túl akár még többet, mint a villamosmérnök. De az nagyon sokára van.
2021. jún. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
4-es vagyok, azt is érdemes mérlegelni, hogy terveznél-e egyszer külföldre költözni. Ha igen, akkor egyértelműen villamosmérnökként jobb, mert egy másik országban a magyarországi jogrendszer ismeretével semmit nem érsz.
2021. jún. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Külföld nincs a tervem között, amennyiben nem szükséges.

Tehát akkor a villamosmérnöki jobban fizet?

Olvasgattam a jogi után, 5 év + 3 év szakvizsga...lennék vagy 30 éves mire lesz fizetésem

2021. jún. 16. 09:47
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon különböző ez a kettő szakma. Figyelj ! Szerinted hányan lettek jogászok és mérnökök úgy, hogy nem volt “hátszelük, és sok pénzük lett! Tudod miért? Mert szerették amit csinálnak! Kereshetsz bármennyit ha egyszerüen nem szereted amit csinálsz . Nincs ilyen az életben , hogy melyik jövedelmezőbb , könnyebb . Mindennek van nehéz és jó oldala ,neked teperned kell és keményen dolgoznod . Mi lesz ha mérnök leszel és nem fog már jövedelmezni? Ott hagyod? Nem tudod , hogy mi fog és mi nem jövedelmezni, ezt nem lehet kiszamitani. Azt csinálsz amit szeretnél , ami jelent valamit , s nem csak üresség ,kecsegtető jövedelemmel. Néha muszáj, hogy az ember a szivére hallgasson!!!!!
2021. jún. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben villamosmérnökire mennék, viszonylag hamar elkezdhetsz értelmezhető pénzt keresni, és jó esetben olyan alapismereteket kapsz, amivel sokféle helyen elhelyezkedhetsz az iparban.
2021. jún. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!