Mit tudnék tenni, ha sok minden érdekel az egyetemi szakomon, de egyik sem annyira, hogy azt akarjam/tudjam munka szintjén csinálni, és már az utolsó félévem jön?
Utolsó féléves mechatrós hallgató vagyok,lassan e lkellene kezdjek dolgozni mert albérletbe szeretnék lakni. De egyszerűen esélytelennek érzem hogy alkalmazzon bárki is. (nincs tapasztalatom, nincs konkrét szaktudásom xy területen/szoftverrel/stb)
Úgy érzem mindenféle szakterületből tudok irányelveket/alap dolgokat, de semmire nem megyek vele amikor munkát kellene már keressek.
A robotrendszerek specializációnk, kimerült abban hogy egy félévet szórakoztunk az ABB robotstúdióval, alapvetően tetszett, dehát nem volt egy nagy was ist das.
Az inventorral való munka során vettem észre, hogy a modellezés/3D tervezéssel szívesen töltöttem időt, mert elég kedves számomra a geometria és az alkotás. Ugyanakkor ebből csak 1 félév tanulmányom van, Solid edge,CATIA, és hasonló programokkal suliban nem ismertettek meg.
Programozásból mindig is átlagos voltam, úgy érzem nincs meg hozzá az agyam, hogy komolyabban foglalkozzak nyelvekkel.
Hozzátartozik az igazsághoz, hogy sok időt töltök a gép előtt, tehát mindig úgy voltam vele,hogy valamilyen számítógépes, informatikai vonal kézenfekvő lenne, de sosem jutottam dűlőre.
El vagyok keseredve, hogy ennyi mindent tanultam, de semmiben nem lett igazán mély szaktudásom. Ilyen módon munkát keresni is esélytelennek érzem, hiszen nincs tapasztalatom semmilyen téren.
Mit tennétek a helyemben?
Feküdjek rá 1 konkrét szoftverre és próbáljak meg brute-force állások után nézni, ahol esetleg tovább fejleszthetem/felfedezhetem mik is érdekelnek igazán?
Bármilyen tanácsot meghallgatok,akár privátban is..
Jelentkezz gyakornoknak valahova. Erasmuson voltál? Ha ez még csak az alapszak, járd végig a mesterszakot is, és közben menj el gyakornokoskodni.
A szaktudás miatt ne aggódj, majd jön a munkahelyen. Lesz egyetemi állásbörze is, oda is menj majd el.
Egy gyakornoktól nem várnak el olyan szintű önállóságot/tudást?
Erasmus miben lenne hasznomra? Ahogyan én értelmezem/tem, igazándiból külföldi tanulási lehetőséget biztosít másik intézményben. Ezentúl milyen lehetőségekkel kecsegtet?
Mesterszakon már elég konkrétan kell tudnom mihez akarok kezdeni nem? Hiszen ott már kutatni kell adott témákban is.
/2-es/
-Hát elég hihetetlen, hogy mennyi markánsan eltérő területével foglalkoztunk a műszaki életnek...pneumatikától kezdve, elektronikán át, géprajzon keresztül egészen C++-ig. Kicsit nesze neked fogd meg jól szituáció.
Persze nem mentség hogy ha ennyire nem találtam meg a számításaim akkor mit csinálok még itt. Remény hal meg utoljára. :/
Együtt gyakornokoskodtam egy multinál egy mechatrós sráccal, nekünk ott eléggé fogták a kezünk. Irányt mutattak, hogy ők mit is csinálnak a mindennapokban a cégnél, és olyan kisebb feladatokat kaptunk, amit nem tudunk elrontani.
Mindenképpen ajánlom ezt az utat, mert a srác pl. az alapján csinálta meg a szakdolgozatát, hogy ott mit kellett csinálnia.
A valódi munkahely úgyis más, mint az iskola, msc után is azt fogod érezni, hogy nem értesz semmihez. Mindenképp próbáld ki magad munkahelyen, nagyon sokat fog segíteni abban, hogy mit kezdj magaddal, miben mélyedj el!
Mechatronikával az a baj, hogy egy gépészmérnök jobb náluk, egy IT mérnök jobb náluk, egy villamosmérnök jobb náluk.
Ezért nem kell vegyesköret szakot választani. Ennél már csak a műszaki menedzser a hitványabb megúszós szak.
Köszi mindenkinek a tanácsokat.
Még nem volt alkalmam utánanézni, de mestert azt csak a sulimnál csinálhatok?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!