Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PTE szakok, melyik legyen?

PTE szakok, melyik legyen?

Figyelt kérdés
Annyit kell tudni, hogy nagyon reál beállíottságú vagyok. Nem tudom egyszerűen milyen irányba induljak el. 11.-es vagyok egy elég erős gimiben matek szakon tanulok, jövőre ballagok. Tanulmányaimról röviden annyit, hogy átlagos vagyok, se túl okos, se túlságosan tanulatlan. Idén kitűnő leszek, a kedvenc tanárom azt mondta, hogy bármilyen szakot ki nézne belőlem, mármint hogy bármit el tudnék végezni. (én nem ezt gondolom feltétlen) Szerintetek milyen ,,matekos" szakok vannak a PTE-ben?

2021. jún. 13. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem közelebbről a PTE-t, csak a kollégáimon keresztül a gazdasági képzéseit, és azok nagyon jók. De adok pár ötletet:


Gazdaság- és Pénzügy-Matematikai Elemzés 5 éves osztatlan képzés: gyakorlatilag ez a közgazdaságtudományi képzések csúcsa. Ezzel lehetsz a wall street cápája, dolgozhatsz vele befektetéseken, biztosítótársaságoknál, bankoknál, de lehetsz vele adattudós (data scientist), machine learning engineer, mesterséges intelligencia fejlesztő... a határ a csillagos ég. A cégek térdenállva könyörögnek majd, hogy hozzájuk menj. Nagyon jó szak, és csak 2 helyen van az országban, nagyon kicsi a konkurencia.

[link]


Matematika: ez sokkal értékesebb, mint amennyire azt a magyar átlagember gondolja. Matek alapszakról mehetsz szintén biztosítókhoz, bankokhoz, lehetsz vele adattudós, de lehetsz vele programozó is, méghozzá a legértékesebb (matekigényes) területeken.

[link]


Ha kifejezetten a programozás érdekel, akkor nézegesd meg a programtervező informatikus alapszakot is, nagyon jó és piacképes szak ez is:

[link]


Ha nem akarsz _ennyire_ hardcore matekos szakot, akkor nézegesd meg a gazdaságinformatikus alapszakot, ez is klassz szak -- ezzel is mehetsz később informatikai irányba is, de gazdasági irányba is, univerzális és nagyon jó diploma:

[link]

2021. jún. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséged!
2021. jún. 13. 18:55
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is nézem a matekalapszakot vagy a Gazdaság-és Pénzügy-Matematikai Elemzést. Szerinted mennyire nehéz ott a matek, mármint ha 6 évet járok emelt matekszakra és fakultációra az elég lehet?
2021. jún. 13. 18:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja persze, ott mindent a nulláról tanítanak, ahogyan a matek szakon is. De nagyon durva színvonalon. Az egyik legjobb szak ma Magyarországon.
2021. jún. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. jún. 13. 20:07
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Szia, tavaly én is gazdaság-pénzügy-matematikai elemzésre jelentkeztem, de nem indult a szak, olyan népszerűtlen volt😕 De mérnökinfót pl tudnám ajánlani, ha a fizika/ informatika is érdekel esetleg🙂
2021. jún. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2021. jún. 13. 21:24

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!