Ha regényíró szeretnék lenni, merre érdemes elindulni?
Az írói véna fejleszthető, de nagymértékben adottság.
Van egy olyan mondás, meg nem mondom kitől származik, de valahogy úgy szól, hogy az írjon aki nem tud nem írni. Ebben minden benne van. Nem te döntöd el, hogy író leszel, hanem egyszerűen organikusan így tudod magad kifejezni. A többi csak kókler.
Szerintem az ember dönt arról mi lesz. Van, amihez van érzéke születésétől fogva, és van, amihez kevesebb van, de fejleszti és jobb lesz. Ettől még nem kókler valaki. Csak tanulatlan, ami orvosolható. Ezért keresek KÉPZÉST rá, hogy tanuljak. Mindenre választ adtál, csak arra nem, HOL lehet ezt tanulni?
A többi meg egy Jól hangzó idézet, meg nem mondod kitől. Sok Coelho idézet is van, meg facebook bölcsességek, jól hangzanak, de ha belegondolsz, értelmetlen.
Nem értek egyet az előző válaszolóval.
A költőknek/íróknak két típusa van: született költő (poeta natus) és tanult költő (poeta doctus). Habár te kiemeltél két született költőt, attól még léteznek olyan költők/írók is, akik komoly tanulással érték el azt, amit.
Erre példa Nagy László, de Csokonai is nagy részben tanult költő volt.
Ez persze nem azt jelenti, hogy bárkiből lehet költő, csak azt, hogy a veleszületett adottságait fejlesztenie kell ahhoz, hogy kiteljesedjen.
Milyen témák érdekelek, amikről írni szeretnél?
Melyik kor, milyen kultúra?
#5
Szerintem Berzsenyi a legjobb példa a tanult költőre, de értem mit mondasz.
#3 ezen azért felnevettem
biztos fiatal vagy
dönt, persze
aztán majd az élet hozza
az hogy nekiállsz regényt írni az tényleg a te döntésed, de hogy tényleg az leszel e az már nem döntés vagy akarat kérdése
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!