Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matek szóbeli menetében...

Matek szóbeli menetében tudnátok segíteni? (kettesért)

Figyelt kérdés

Hogy működik? Kapok pár megoldandó feladatot, és leülhetek kidolgozni, vagy rögtön ott táblánál kell bemutatnom?

(Egyébként 20 pontom lett, ha ez számít)


2021. máj. 31. 12:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akinek szüksége volt rá attól nem vártak csodát. Alap dolgokat kérdeztek, pl sinus,cosinus,tangens, másodfokú megoldóképlet, azonosságok és használhatták hozzá a négyjegyű táblázatot szóval ne parázz. Volt olyan akinek még 3-as is lett így...
2021. máj. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszi. A kerdest amit irtam megjegyzesbe, arra tudod a valaszt?
2021. máj. 31. 12:55
 3/11 Psylocyber ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem húzol egy tételt és van egy kis időd leírni egy papírra a gondolataidat, utána kihívnak és a táblánál be tudod mutatni a tételt. Én nem emlékszem megoldandó feladatra.


Arra figyelj, hogy attól lesz jó egy felelet, hogy tényleg érted amit mondasz és csak annyit mondasz amennyit értesz. Ha olyat kérdez, amit nem tudsz, akkor ne pánikolj, hanem mondd azt, hogy ezt a kérdést sajnos nem tudod megválaszolni, magyarán magadtól ne kezdj el szerencsétlenkedni, ha nem tudod a választ, csak akkor ha rá akarnak vezetni.


A legjobb stratégia, hogy amikor egy tételt megtanulsz akkor ne vessz el a részletekben, hanem nagy vonalakban indulj neki.


1, mit mond ki a tétel

2, mit jelent ez a gyakorlatban, mire lehet használni, stb

3, levezetés: megint csak nagy vonalakban, mert kettesért mész


Szóbelire felkészülni úgy lehet hatékonyan, hogy amikor megtanulsz valamit és elmondod magadban, akkor azonnal kapcsold be a kritikus gondolkodást és kérdezz rá magad, mintha te lennél a vizsgáztató pl: "Értem, de miért?", vagy "és hogyan változna a helyzet, ha", vagy "minden síkidomra igaz ez?" meg hasonlók.

2021. máj. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk leülhettek a srácok pár percre ha szükségük volt rá. Mint írtam, ezek nálunk ilyen alap dolgok voltak amin sokat nem kell gondolkodni és nincs mit kidolgozni rajtuk... Legrosszabb esetben kapsz egy egyeletet v egyenlotlenseget, azert az nem egy atomfizika :D En nem voltam benn, nem volt ra szuksegem, a tobbiek meseltek. :D
2021. máj. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Psylocyber ***** válasza:
bocs én érettségire gondoltam :D sima szóbelinél is a lényeg, h nagy vonalakban tudjál dolgokat, mindenről egy keveset, annyit amennyit tényleg értesz, persze ha jó a memóriád akkor bedobhatsz egy-két képletet, hátha nem kérdez bele :)
2021. máj. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Psylocyber ***** válasza:
és igen, ha nem érettségi akkor valszeg lesz feladat
2021. máj. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Érettségiről van szó, írásbelin kellett volna 5 pont a jetteshez, ezért megyek szóbelizni.

Kb hány tanár szokott bent lenni?

2021. máj. 31. 13:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Oké, de neked nem öt pont kell majd már. Ha van egy szóbeli vizsgád ami plusz 50 pont mondjuk akkor a 150 pontnak kell a 25%-a. :D Az ~38pont. Nálunk 3 tanár volt.
2021. máj. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Psylocyber ***** válasza:

egyébként, ha van ismerősöd aki tud segíteni, akkor érdemes próbavizsgát csinálni és vele eljátszani, de minden tételt, legalább egyszer.


Most olvasom, lesz egyszerű feladat. De a neten meg tudod nézni pl a tételeket, abban lehet benne lesz pár példa.

2021. máj. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem 5 pontot kell elernem, nem is irtam. Csak hogy irasbelin annyi kellett volna.
2021. máj. 31. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!