Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha év végén egy tárgyból...

Ha év végén egy tárgyból 4,5-re állok, azt merre kerekítik? Lehet még ötösöm, ha már nem lesz több jegyszerzési lehetőség?

Figyelt kérdés
Ezen az egy jegyen múlik, hogy jeles leszek-e, vagy sem.

2021. máj. 25. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Ezt a kérdést esetleg a tanárodnak tedd fel.

Gondolom a semmire alapozott pozitív megerősítést szeretnéd hallani. Na jó, eleget teszek ennek:

Igen, biztos, hogy 5-re kerekítik neked :)

Remélem elégedett vagy.

2021. máj. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Általában úgy szokott ez lenni, hogy ha minden másból 5-ös vagy, akkor részrehajlóak a tanárok, és megadják a jobb jegyet.

Egyébként pedig tanárfüggő; van, aki megadja 4,5-re is az ötöst, és van, aki csak 4,8-tól, mint az összes többi jegynél is.

2021. máj. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Anno ha ezen múlt egy jeles bizi nálunk felkerekítették, de voltak kivételezések, hogy tényleg csak annak akinek a kitűnő múlt rajta, így pl egy 3.5-ös jegyet nem kerekítettek négyesre, csak 4.5-öst ötösre.
2021. máj. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Általában 4,5-re megadják, de tanárfüggő.
2021. máj. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Ha 1 tárgyon múlik meg szokták adni.

Azt is nézik, hogy pl félévkor 4,1 voltál, és azt húztad-e fel vagy 4,8-ról rontottál-e.

A javuló tendencia sokat számít.

2021. máj. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor tanár voltam, én 4,2-re is megadtam az ötöst, ha a diák pl. első félévben ötös volt, a második félévben is tepert, látszott rajta, hogy akarja az ötöst, érdekli és szereti, de pl. egy TZ-n elcsúszott.


De 4,6-ra is négyest adtam, ha csak "matematikailag" jött ki, de a gyerek folyamatosan megakasztotta az órát, és látszott, hogy nem is érdekli. Ezek a jegyátlagok egy tanár számára csak tájékoztató jellegűek, támpontok, igazából a tanár dönti el a saját szubjektív megítélése alapján, hogy milyen jegyre értékel év végén (hiszen ő a tanár, az ő szakvéleményén múlik a döntés, és nem egy számon).


Ha olyan történt, hogy 4,5-re állt, és nem volt már több óránk, és én sem bírtam eldönteni, akkor lehetőséget adtam a javításra, de csak akkor, ha az osztályfőnöke megkért rá (ezt elmondtam a gyerekeknek, hogy az osztályfőnöküket keressék meg). Sokszor akkor volt erre szükség, ha a gyerek mindenből ötösre állt, és az én tárgyamon múlt a kitűnője. Ilyenkor soron kívül dolgozatot írattam a gyerekkel vagy feleltettem egy megadott anyagból, tehát meg kellett dolgozni érte.

2021. máj. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!