Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valószínűleg hülye kérdés, de...

Valószínűleg hülye kérdés, de inkább biztosra mennék, mintsem feleslegesen jelentkezzek: Ez akkor mit jelent felvételi követelményeknél?

Figyelt kérdés

“ magyar nyelv és irodalom v. történelem és angol v. arab v. francia v. héber v. japán v. kínai v. latin nyelv v. német v. olasz v. orosz v. spanyol v. újgörög (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)”


Tehát ha nekem van közép magyarom, közèp törim meg egy emelt angolom, az nem lesz elég?

Az “és” szócska zavar csak meg a dologban. Legalább kell egy emelt töri vagy magyar mellé? Nem tudom, lehet tényleg én vagyok most nagyon buta, csak eléggè parázok...



2021. máj. 23. 20:41
 1/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
14%

magyar - tortenelemhez kapcsolodik az

az angol mar kulon van

de illetekestol kerdezd

2021. máj. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Én úgy értelmezem, hogy az érettségi tárgyak ebben az esetben a magyar/töri (tehát csak az egyik a kettő közül) és egy idegen nyelv a felsoroltak közül. A magyar/töri és a nyelv (ami a te esetedben az angol) közül egyet kell emelt szinten, ami neked ezek szerint az angol.

De ha belinkeled a felvi oldalát, akkor talán egy fokkal jobban tudom értelmezni az ott leírtakat.

2021. máj. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Az és elottiekbol is egy, meg az utaniakbol is egy
2021. máj. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

Igen: "legalább kettő emelt szinten kell teljesíteni"



tehat kell egy nyelv-tortenelem emeltszintu pl.

es kell egy arab-tortenelem emeltszintu pl.

meg ami meg velejaro

2021. máj. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na bocsi srácok, azóta szerencsére sikerült értelmeznem, elv. 1-esnek van igaza. Ez a BTK oldaláról lett kimásolva, belinkelem a felvit is:

[link]

2021. máj. 23. 22:44
 6/10 A kérdező kommentje:
Màrmint a kérdésemben a btk oldaláról másoltam be. C:
2021. máj. 23. 22:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, te hol olvastad, hogy kettő emelt kell? Oda van írva, hogy egy kell. A válaszod többi részét pedig egyszerűen nem lehet érteni. Érettségi tárgyak a magyar VAGY történelem, ezen kívül pedig egy idegen nyelv. A kettő közül valamelyik emelt szinten. Tehát egy darab emelt érettségi kell. Kettő is lehet persze, de nem szükséges.
2021. máj. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Illetve f@sz tudja, most megint összezavarodtam. 😎
2021. máj. 23. 22:46
 9/10 A kérdező kommentje:
#7-es huhh, akkor megnyugodtam! Kicsit fura is lett volna, ha ilyen követelmények vannak, csak mindig ott van bennem a “mi van,ha..”:)
2021. máj. 23. 22:48
 10/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%
legyen harom mert harom a magyar igazsag
2021. máj. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!