Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek tényleg nem lesz...

Szerintetek tényleg nem lesz államilag finanszírozott oktatás jövőre?

Figyelt kérdés

Sajnos idén nem fogok egyetemre bekerülni, nagyon elrontottam az emelt érettségim és így csak jövőre fogok tudni menni.

Viszont azt mondták egyik ismerősöm sulijába a tanárok (egyetem), hogy az alapítványi kézbe kerülés miatt valószínűleg nem lesz államilag támogatott hely jövőre, vagy csak nagyon kevés.

Ez igaz lehet? :((((

Nekem nincs félévente több százezer forintom erre, és hitellel se akarom kezdeni az alapból se túl jól kezdődő életem :(



2021. máj. 20. 12:42
A kérdező szavazást indított:
Nem lesz támogatás a diákoknak jövőre.
Kevesebb lesz a hely.
Ugyanígy marad az egész.
Érettségihez jobb repulojegyet kérni a családtól, irány külföld
40 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A Corvinus mar évek óta alapítványi kézben van, mégis indulnak államilag finanszírozott szakok.
2021. máj. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Na megint felültél valami hoax-nak....
2021. máj. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugyan a MOME, de ugyanaz az alapítványi struktúra....

[link]


"


Költségtérítéses lesz-e az új hallgatónak az egyetemi képzés a MOME-n vagy megmarad-e a tandíjmentesség?


Magyarországon nincs tandíjmentesség, állami ösztöndíjat kaphatnak a hallgatók, így lehetővé téve számukra az ingyenes oktatást. Mi ezt továbbra is biztosítani fogjuk hallgatóinknak, és az illetékes minisztérium is úgy tervezi, hogy az állam továbbra is megrendel közfeladatellátást az egyetemtől. Ennek része lesz, hogy az állami ösztöndíjjal finanszírozott helyek megmaradnak, így a hallgatóknak nem kell fizetniük"

2021. máj. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Úgy látom, egyöntetűek a válaszok. Remélem igazatok van.

Csak tudnám akkor, hogy mi a fa*zomért kell ijesztegetni az embert.

Köszönöm a válaszokat.

2021. máj. 20. 13:04
 5/7 anonim ***** válasza:
99%
Ne a népszaga-blikk vonalat olvasd, ne onnan tájékozódj!
2021. máj. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
Technikailag nem az állam fog finanszírozni, hanem az egyetemi alapítvány, de az a hallgató részéről ugyanazt jelenti.
2021. máj. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#4 Politikai okokból.
2021. máj. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!