Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt szintű érettségi vizsga...

Emelt szintű érettségi vizsga és alapképzésre való bejutás. Többi lent?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy ha én most tettem egy emelt szintű érettségi vizsgát, akkor azzal kell számolnom a pontjaim, hogy alapképzésre bekerüljek, vagy számolhatom a pontjaim a már meglévő két középszintű érettségimmel? Valamint szeretném megkérdezni, hogy ha nekem 278 pontom van többletpontok nélkül, akkor az emeltért, továbbá OKJ-ért és nyelvvizsgáért kapott pontokat ha hozzáadom a 278 pontomhoz, akkor eleget tettem a felvételi követelményeknek? (azaz a 280 minimumpont elérésének)

2021. máj. 8. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a legegyszerűbb, ha a felvin lévő kalkulátorral megnézed, mennyi pontod van. De egyébként igen, ezzel teljesíted a minimum pontot. (280)
2021. máj. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez szaktól függ, hogy azzal kell számolni vagy sem, a komolyabb képzésekre általában megvan szabva, miből kell emelt, de ahova 280 pont kell szerintem nem számít: [link]


Igen, ha nyelvvizsgával megvan a 280 pont, akkor az rendben van.

2021. máj. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan szakok is, ahol megvan szabva, miből kell emelt, de nem kell emeltből pontot számítani
2021. máj. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt keresd meg a szakodat: [link]

(az mindegy melyik egyetemen, mivel központilag határozzák meg a követelményeket)


ha a tantárgyaknál van zárójelben egy (E), akkor nem lehet csak két közepet duplázni, ha nincs, akkor lehet

2021. máj. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!