Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a gond a Magyar iskolákkal?

Mi a gond a Magyar iskolákkal?

Figyelt kérdés
2021. máj. 7. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A "magyar" melléknév, kisbetűvel írandó. Nem tudom hogy az iskola hibája-e, de gondoltam, szólok.
2021. máj. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Többek között az, hogy durván túl vannak terhelve a középiskolások. Pont ma tudtam meg, hogy 10.-ben hetente 38 órám lesz (vszeg 2x7+3x8), és ezeknek a negyede minimum olyan, amit az életben soha nem tanulnék, ha ne lennék rákényszerítve (rajz, ének, kémia és társaira gondolok).
2021. máj. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Az, hogy Magyarországon vannak.
2021. máj. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

#2 Nekünk pont a felső tagozat volt ennyire megterhelő. Leginkább az utolsó két év. A középsuli tök jó, a felesleges órákat (pl. sportkör) meg hagyják, hogy ellógjuk. Tehát elméletben vannak ilyen óráink, de gyakorlatban nemigen. Nem véletlen örülök, hogy ebbe az iskolába járhatok. :D (Ja, és nálunk nincsen se rajz, se ének, se kémia, se fizika, ráadásul a biosz és föci egy tantárgyba van sűrítve. Annyi szakmai óránk pedig nincsen, mint amennyit felszabadítottak az ilyen felesleges órák eltörlésével.)


De amúgy a magyar oktatással szerintem az a legnagyobb gond, hogy túl száraz az anyag. Kb. minden tantárgyból. Mindent csak magolni kell, azzal nem is foglalkoznak (meg idő sem lenne rá), hogy egyáltalán megértsük a tananyagot. Pl. a történelmet is a legtöbben csak bemagolják, de nem értik, ahogy én sem. Irodalomból is nem az ragad meg a legtöbb diáknak, hogy "jaj, milyen szép verseket írt ő meg ő" stb., hanem az, hogy "fúj, kötelező olvasmány, fúj, Toldi megtanulása". Nyilván úgy, ahogy egy átlag ember sem imád a munkahelyén dolgozni, egy tanulónak sem kell, hogy imádjon minden hétköznap (de talán még hétvégén is) tanulni, de azért az túlzás, hogy a legtöbb gyerek úgy nő fel, hogy folyton folyvást ilyenekkel strapálják. Ha még lenne valami értelme ezeknek, és nem felejtené el mindenki az anyagot egy-két hét alatt, esetleg csomó hasznos dolgot megszerettethetnének a gyerekekkel, akkor tök jó lenne. A gyerekeknek azt kéne megtanítani, hogy tanulni jó dolog, nem pedig megutáltatni velük az egészet azzal, hogy 12-13 évig folyamatosan magolniuk kell olyan dolgokat, amik nem érdeklik őket, de ennek legalább 90%-ának életükben az égvilágon semmi hasznát sem veszik.

2021. máj. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Miert felesleges ora a kemia es a biosz?? Az ember kivancsi, ezek erdekes targyak, ha te ezekre nem vag, kivancsi az csak azt jelentheti h allat vagy...


Meg mielott ezzel ilyen nincs h humam-real beallitottsag csak lusta ember

2021. máj. 8. 08:21
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak nem tudom, mikor használom fel a hidrogén-peroxid bontását vagy a nagy seprűmoha szaporodását az életben.


Számolni például fogok, mégha nem is Pitagorasz-tétellel, de a mateknak látom értelmét.

Továbbá az sem árt, ha az ember tud helyesen írni, bár ezt manapság egyre kevésbé tapasztalom, de a magyaróráknak szintén látom értelmét.

XXI. században élünk, Word-öt, Excel-t, PowerPoint-ot valamikor szinte mindenki használ, ez már szinte elvárt a mai világban.

Angol-német stb. nyelvek pedig pláne hasznosak.

Töri-föci-fizika: ezeknek egy nagyon kis részét látom hasznosnak, illetve van bennük egy kis alapműveltség, de azért annyi nincs, hogy 6-8 évig tanuljuk őket.


De egy művészeti analfabétának minek kell rajzolni, hogy aztán rossz jegyeket kapjon? Vagy minek van ének, aki ezzel szeretne foglalkozni, úgysem a heti 1 énekórán fogja megtanulni.

2021. máj. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
és téged nem zavar h azt se tudod mi a különbség a só és a cukor között?? nem érzed úgy magad mint egy művetlen állat amikor télen megfogod a fa törzsét meg a fémkorlátot és a fémkorlátot hidegebbnek érzed de NEM TUDOD hogy miért az?? :D
2021. máj. 8. 10:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!