Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt történelem érettségi?

Emelt történelem érettségi?

Figyelt kérdés
Ritka rossz eredményre számítok, jelenleg a 12%-ban reménykedem. Az esszéket megírtam, de ott is inkább csak leelemeztem a forrásokat ahogy csak tudtam minél részletesebben, illetve a térképről mindenféle évszámot, eseményt, és egyéb dolgot belepasszíroztam plusz infónak. Az esszé jobbik esetben ha nagyon nem írtam badarságot 25% lesz, de nekem 45% kéne. Az első része szörnyű volt, örülök ha 1 pontot összekaparok. Mindenhova írtam valamit, de valószínűleg nagy része rossz. Ha esetleg 12% lesz és szóbeliznem kéne akkor ha 100%-os szóbelim lenne, nem vinné fel 45%-ra?

2021. máj. 5. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Erre en is kíváncsi vagyok 😭😭
2021. máj. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Ennyire vészesnek találtad az esszéket is? Az a komplex összehasonlító ajándék volt. Egyébként ha terjedelem megvan, térben időben elhelyezted, teljesítetted a feladat követelményeit azzal mind jönnek a pontok.. Szerintem nézd meg az esszé pontozási szempontjait és számold át még 1x szerintem jobb az..
2021. máj. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Szia drága. Nagyon nehéz volt nekem is tegnap. Majdnem elsírtam magam az első résznél. Nagyon sok feladat volt, és szerintem az idő is kevés volt, ezt sokan mondják egyébként. A feladatok felénél tartottam amikor szóltak, hogy már csak 30 percem van, azt hittem elájulok. Kb akkor tudtam volna befejezni, ha semmit se gondolkozok, csak mindent beírok egyből. Valamint ezeket a szövegértés-alapú feladatokat se értettem. Nagyon szivatós volt, pedig ezekben bíztam, hogy majd mindet tudom, meg potyapont, hát nem nagyon..

Összehasonlítóm jó lett, de a többinél szintén a forrást használtam csak atlasszal, semmi háttértudásom nem volt. Amíg nem írtam meg, 60% alatt nem is számoltam vele, mert tényleg készültem. Hát mostmár én is imádkozok a 45%-ért. Sajnálom ha ennyire rossz lett neked, remélem megadják a 25%-ot, mert emeltnél sajnos ha megbuksz nem mehetsz szóbelire :/

Nem véletlenül emelt a neve, de úgy gondolom legalább egy olyan esszé lehetett volna benne, amivel mindenki megszerzi a minimumot.

2021. máj. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az első részből 10-15 pontot szedtem össze, szóval még 10-15 pont kéne az esszéből, ami ugyebár 50 pontos. A 13-16-18-as esszéket írtam meg (ha jól emlékszem a számukra), a forrásokat mindegyiknél leelemeztem, az atlasz információt is kiírtam az összeshez kivéve a Magyarországoshoz, mert ott fogalmam se volt melyik térkép kellett volna, elhelyeztem őket térben és időben (bár nem vagyok benne biztos, hogy elfogadják, mert a középkorihoz Párizst írtam meg az alapításának dátumát a párizsi egyetemnek, mert a forrás arról szólt és féltem, hogy ha mást írnék akkor hülyeség lenne, a nyugat-keletihez az 1054-es egyházszakadást és Rómát, meg még írtam bele a 325-ös niceai zsinatot, meg Rómát is, míg a Magyarországoshoz jelenkort és Magyarországot)

Ha már a forrásokat leelemeztem jól az összesnél, írtam mindegyikhet 2-3 plusz információt vajon össze tudok szedni az esszékre 15 pontot? A terjedelem mindegyiknél megvan, kivéve a nyugat-keleti összehasonlítónál, mert ott üresen maradt 4 sor, egy pont kivételével mindegyik szempontról írtam. Mindegyiket összegzéssel fejeztem be, például a középkorisnál azt a következtetést vontam le, hogy az egyetemek miatt nőtt az értelmiségek száma és csökkent az analfabetizmust, a nyugat-keletinél pedig azt, hogy összességében több dologban tér el mint hasonlít, és felsoroltam újra, hogy mikben térnek el. Hiába jártam történelem faktra, sose foglalkoztunk az esszé írással, időm pedig nem volt gyakorolni, mert más tárgyból is emelteztem, meg hát más tárgyra is kellett készülnöm, csak arra tudtam hivatkozni az esszéknél, hogy tér-időben elhelyezés, forrás elemzés és ahány forrás annyi plusz információ még a forrástól eltérően és egy következtetés/összegzés.

Nagyon örülnék, hogy ha valaki ezek alapján megtudná nekem saccolni hány pontom lesz így az esszékkel, mert hiába látom a javítókulcsnál a szempontokat, nem vagyok biztos magamban, hogy x dolgot meg y-t elfogadnak-e.

Remélem nektek sikeres lett az emelt töri érettségi!

2021. máj. 7. 12:11
 5/9 jerry9 válasza:

Sziaa! Én németül érettségiztem emelt töriből, és eléggé nehéz volt, különösen az esszé témák, a legrosszabbakat kaptuk. Amikor megláttam a témákat, sírógörcsöt kaptam. De viszont az összehasonlító az egész jól ment, a többinél szinte forrásokat elemezgettem, meg egy pár évszám, meg esemény eszembe jutott. A célom a 60% volt, de mostmár annak is örülök, ha meg van a 47%,a 4-es,remélem legrosszabb esetben ezt kapok. Eléggé el vagyok keseredve, mert tudom, hogy ennél sokkal többre vagyok képes,és jobb vagyok töriből. Jól ki is bőgtem magam aznap.

😂😂Erre az érettségire eléggé ráparáztam, talán lehet, hogy emiatt egy kicsit rosszabbul ment. A törit kezdettől fogva szerettem, viszont most ez az érettségi nagyon lehangolt. Szerintem tuti meglesz neked a 25%. Nekem azért kéne a 4-es, mert továbbtanulásnál nem igen fogadják el, ha annál rosszabbra sikeredik az érettségi,plusz maximalista vagyok. Én csak a legjobbakat kívánom neked, lazíts, szusszanj, és minden oké lesz. Drukkolok, hogy sikerüljön a 25%.😍😍Ami lesz, olyan lesz, mindig van B terv. 😊😊 Üdv. 18/L

2021. máj. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, egy cipőben evezünk. Ugyanazokat az esszéket írtam, mint te. Szerintem megbuktam. Csupán a komplex esszé az egyetlen, amivel valamelyest elégedett vagyok.

Sok sikert kívánok neked, meglesz a minimum, ha nem, vagy alig hagytál helyet üresen.

2021. máj. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mégsem buktam meg, sikerült, meglett az ötös! Pont 60% lett, nagyon örülök neki.😍
2021. máj. 31. 22:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Hatalmas gratuláció!
2021. máj. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 jerry9 válasza:
Hálistennek nekem is 60%-os lett a töri! Mérhetetlenül boldog vagyok! 😍 😍 😘 😘 😘
2021. jún. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!