Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az egyetemi tesióra?

Milyen az egyetemi tesióra?

Figyelt kérdés
2010. aug. 22. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan mire gondolsz? Mert nálunk egy csomó sportot fel lehet venni, de nem kötelező. Olyan óra nincs, hogy "testnevelés", én ilyeneket láttam, hogy: úszás, kézilabda, kosárlabda, röpladba, teremfoci, tenisz. túrázás, asztalitenisz, gerinctorna, stb.
2010. aug. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahová én jártam, ott négy tesifélév kötelező volt: úszás, sportági ismeretek, erő és állóképesség. Mind a négyet teljesíteni kellett ahhoz, hogy államvizsgázhass. Mindegyiknek megvolt a maga követelménye (külön a nőkre és a férfiakra) amit, ha teljesítettünk, akkor megkaptuk az aláírást. De ki is lehetett váltani őket: az úszáshoz 10 alkalommal kellett elmenni úszni az uszodába (ha valaki nem tudott úszni, volt úszásoktatás is), a másik 3 tárgyhoz elég volt 10-10 alkalommal bemenni az egyetemi csarnokba és ott kondizni vagy futni. De voltak különböző sportesemények is (foci, futóverseny, stb.), amiken ha részt vettünk, akkor kiválthattunk egy-egy tárgyat.
2010. aug. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit választasz. Én a röpit választottam, heti egyszer két óra négy féléven át, egy félévben háromszor lehetett hiányozni, ha ott voltál akkor teljesítve is volt.

És egész órán csak játszottunk semmi extra nem volt, sokkal lazább, mint a gimis tesi óra.

2010. aug. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
fedett pályás korsóemelgetés, na jó lehet decis pohárral is de csak kezdőknek
2010. aug. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy lehet olyan tesit is választani, ami sima tesióra, csak nem így hívják. Azaz pont olyan, mint gimiben / áltsuliban... Nálunk "általános kondicionálás" néven futott, én olyanra jártam... De járhattam volna még aeronicra, labdajátékokra, meg mit tudom én, hogy mikre. (Nem volt olyan sok választás, mint a többi egyetemen...)
2010. aug. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
rengeteg sportágból lehet választani. meg kondizni is lehet. lemész az egyetemi konditerembe, felírnak, kicsit bóhóckodsz, dumálgatsz, csajozol és meg is van. ha jól emlékszem 12 felírás kellett egy félévben. ebben az a jó, hogy akkor mész amikor neked tetszik, pl ha épp van üres időd két óra között, míg a többi sportágnak megadott időpontja van ami nem biztos, hogy megfelel.
2010. aug. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Remélem nálunk is lesz ilyen konditermes megoldás, mert az jól hangzik. Főleg, hogy nincs időhöz kötve.
2010. aug. 23. 15:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!