Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételi para (gazdaságinform...

Felvételi para (gazdaságinformatika 280 ponthatár?)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most az érettségi előtt rám jött a para, hogy vajon felfognak-e venni. Ahogy néztem, az utóbbi években 300 alatt volt a gazdaságinformatika ponthatára ott, ahova én jelentkeztem.


Általában 28-29 személy jelölte be első helyen, és 23-24 embert vesznek fel. Most akkor az a 4-5 személyt azért nem vették fel, mert nem érte el a ponthatárt? Olyan fura, mert ez nem egy magas ponthatár és úgyérzem mintha egy ilyen átverés lenne...


Számolgattam a ponthatárokat, és úgy nézem, hogy ha az érettségimnél a legtöbb 65% akkor lenne 397-8 pontom (angolból már leérettségiztem, az felhúzza, infóból meg 70%ra számítok). Akkor felfognak venni? Függ attól is nyilván, hogy azok közül akik jelentkeztek kinek mennyi lesz a pontja, de nem tudom eldönteni, hogy féljek-e vagy sem. Annyira, nem is tudom, bestresszeltet az alacsony ponthatár, mert ilyen átverésnek érzem.


Valós alapja van a félelmemnek, vagy egy kicsit megnyugodhatok szerintetek?



2021. ápr. 29. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a pár ember végül nem jutott be, meglepődnél hányan vannak, akik csak "miért ne" alapon jelentkezik egyetemre aztán megbukik egy tantárgyból év végén/ az érettségin valamiből nem éri el a 25%-ot, emiatt nem nyer felvételt.

Ne stresszelj rá, fölösleges.

2021. ápr. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
MELYIK egyetemre pályázol, mert van olyan, ahol bizony 400 pont volt tavaly a határ.
2021. ápr. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha az érettségin vigyázol a helyesírásodra, akkor nem lesz gond, meglesz a 280 pont.
2021. ápr. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Szerinted hogy lehet valami átverés, amit központilag bírálnak el? Gondolom valamilyen vidéki kampuszra jelentkeztél, ráadásul részben műszaki képzésre. Oda nagyon könnyű bejutni, de még könnyebb kibukni. Bár gazdaságinformatikus képzéssel nem vagyok annyira képben, de a legnagyobb bukási arány a mérnöki szakokon van.
2021. ápr. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

70%-os érettségikkel hogy lesz 397 pontod?


Egyébként nem árverés, ennyi a ponthatár.

2021. ápr. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Úgy lesz 397 pontom, hogy mindenből kitűnő vagyok, és megvannak a többletpontjaim is. A felvinek a kalkulátorával próbáltam kiszámolni hány pontom lenne, ha az érettségijeim 60-70%osra sikerülnek és ennyi jött ki. A jegyek meg a többletpont felhúzta rendesen.


Az Eszterházy Károly Egyetemet jelöltem meg, az utolsó előttinek pedig üzenem, hogy egy műszaki szakot sem jelöltem be :)


Én megértem, hogy központilag bírálják el, csak a 280 annyira alacsonynak tűnt, hogy mikor megláttam, nekem nem az volt első gondolatom, hogy valaki ennyit se ért el.

2021. máj. 7. 16:23
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

A 280 amúgy a minimum pont, amivel be lehet kerülni a felsőoktatásba. Előfordul (főleg vidéken), hogy alig vennének fel valakit, ha ezen sokat emelnének, ezért megtartják vagy nagyon minimálisan emelik csak ezt a ponthatárt. Alapből semmi kirívó rincs benne.

Annak idején nekem is durva volt belegondolni, hogy hogy lehet valahol ennyi a ponthatár, hiszen jó iskolába jártam, 400 pont fölött volt minden osztálytársam, és egyszerűen nagyon jó pontszámokkal voltam körülvéve. De természetesen nem csak ilyen eredmények léteznek, és egyes szakoknál azért tényleg nem olyan fontos, hogy gimiben kitűnő tanuló legyen az ember. Mindenesetre sok szerencsét neked a felvételihez! :)

2021. máj. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :)
2021. máj. 9. 19:58
 9/9 anonim ***** válasza:
59%
Valószínűleg mindenkit felvettek, azért ennyi a ponthatár.
2021. jún. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!