Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akiket felvettek a SE Pető...

Akiket felvettek a SE Pető András Karára, nektek hogy sikerült az érettségi, illetve milyenek voltak a középiskolai jegyeitek?

Figyelt kérdés

Én is ide jelentkeztem és nagyon szeretnék bejutni. De aggódom, hogy nem lesz elegendő pontom. Ezért szeretném tudni, hogy nektek hány százalékosak lettek az érettségi eredményeitek, hogy tudjam körülbelül hogyan kell teljesítenem az érettségin, hogy bekerüljek. Ha valaki tudja, azt is leírhatná, hogy mi alapján lehet bejutni kollégiumba, mert ezt sem tudom pontosan.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. ápr. 28. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Testvérem tanul konduktornak, ő egy jó emelt angol+közép magyar duplázással került be. Ha jól emlékszem, mindkettő olyan 85-87%-ra sikerült neki.:) Nyelvvizsgáért az emelt angol miatt nem kapott plusz pontot, csak az 50-et ugye az emelt miatt. 380-390 ponttal jutott be. (Pontos számokra nem emlékszem, csak hozzávetőlegesen)

Egyébként 4-es tanuló volt átlagban, az érettségik is hasonlóképpen sikerültek neki. Tavaly egyébként alacsony volt a ponthatár, de azt hiszem, hogy nem is telt meg a létszám, nincsenek az évfolyamukban 106-an (amennyi a kapacitás), így gondolom, hogy aki jelentkezett és elérte a felsőoktatási minimumot, mindenki bekerülhetett. Ahogy nézem, most több mint 200an jelölték meg, bár első helyen csak 89-en, ami jó jel. :) Ugye mindig az utolsó felvett diák pontszáma adja a ponthatárt, ezért nehéz ezt előre akár csak megsaccolni, de nem hiszem, hogy a tavalyi 310es ponthatár 50-70 ponttal emelkedne, annyival szerintem még soha semelyik szak pontjai nem nőttek egyik évről a másikra.

Hajrá! :)

2021. ápr. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes válaszod! Én is angolból emeltezek. Tehát, ha az emeltem meg lesz 45% és kapok érte 50 pontot, a nyelvvizsgáért nem kapok többletpontot? :c Ez csak duplázásnál van így?

Szerintem sem fog ennyit nőni, azt mondják maximum 10-15 ponttal szokott változni.

2021. ápr. 28. 23:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kapsz sajnos, ha ugyanabból a nyelvből van az emelt és a nyelvvizsga is, mert egy fajta tudásért egy jogcímen szerezhető csak pont, legyen az duplázás vagy hagyományos pontszámítás.:(

Pl. ha angolból emelteznél, de németből lenne a nyelvvizsgád, kapnál pontot azért is.

Én is úgy tudom, de egyébként ha jól emlékszem, 2016-17-ben sem volt magasabb a ponthatár. Régen volt nehezebb bekerülni, mikor még nem a Semmelweishez tartozott a Pető, hanem külön egyetem volt, talán a kevesebb felvehető diák miatt, nem tudom. De amióta a SE része, nem mozognak nagyon a pontok. :)

2021. ápr. 29. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!