Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik ér több pontot egyetemr...

Poni55 kérdése:

Melyik ér több pontot egyetemre bejutásnál? 👇

Figyelt kérdés

1. Egy német emelt erettsegi, egy töri közép érettségi és egy felsőfoku angol nyelvvizsga

2. Egy német emelt erettsegi, egy emelt töri érettségi és egy középfoku angol nyelvvizsga



2021. ápr. 19. 15:29
A kérdező szavazást indított:
1.
2.
24 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hova jelentkezel. Ha olyan szakra, ahova német és töri érettségi kell, akkor a másodikkal jársz jobban, mivel a két emelttel kapsz 2x50 pontot, vagyis kimaxolod a 100-at, míg az első variáció esetén 90 pluszpontod lesz, tekintve hogy a felsőfokú nyelvvizsga 40 pontot ér.
2021. ápr. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy hogy hany pontosak az emeltek... de ha az emelt torit 70+ra irod akkor az
2021. ápr. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

1. Német emelt 50 pont, nyelvvizsga 40 --> 90 pont (szerintem itt a töriért nem jár plusz, mert az alap a középfok)

2.A két emelt 50+50 pont, a nyelvvizsga 28 --> 128 pont

2021. ápr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Maximum 100 plusz pontot lehet szerezni, ezért hibás, amit a 3. válaszoló ír. Ha minden tárgyadat elfogadják érettségi tárgynak a felvételi során, akkor így alakulnak a plusz pontok:

1.: emelt 50 pont + felsőfokú nyelvvizsga 40 pont = 90 pont

2.: emelt 50 + emelt 50 = 100 pont

Ezen kívül valóban nagyon fontos, hogy milyenre írod meg az érettségiket, hiszen simán lehet, hogy annyival jobban sikerülne a középszintű töri, hogy nem számít a 10 pont a pluszpontokat illetően. Nekem pár éve, amikor érettségiztem szintén kétféle opció volt (nem pont így, mert nekem kétféle angol érettségim és nyelvvizsgám is volt), és viszonylag könnyen előfordulhat, hogy jobb érettségivel és kicsit kevesebb plusz ponttal jobb eredményt érsz el összességében.

2021. ápr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!