Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségin muszáj öltönyt...

Érettségin muszáj öltönyt viselni?

Figyelt kérdés
Az az igazság hogy elég nagydarab vagyok, és nincs külön nadrágom, és öltönyöm ilyen alkalmakra, és nincs nagyon kedvem 50-100 ezer forintért magamra szabatni egyet. Szóval ha a sima ing/nyakkendő kombó megfelelne, az lenne nekem a legjobb.

2021. ápr. 17. 00:23
 1/7 anonim válasza:
100%
Az ing,nyakkendő és szövetnadrág magában is megfelel, nem azon múlik az eredmény. Egyébként szóbelin, főleg emelten, szerintem azért jó benyomást kelt az öltöny, de ott sem azon múlik a végkifejlet.
2021. ápr. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Én nagyon azt látom, hogy ahogy halad az idő, úgy az ezzel kapcsolatos normák is egyre lazábbak. Érettségi hét alatt szoktam látni hogy rengeteg lány már csak egy szimpla fast fashion boltban vásárolt fekete szoknyát és fehér felsőt vesz fel, régebben azért nekik is a kosztüm volt ilyenkor a megszokott. A fiúk esetében talán még jobban állnak a normák, de ahogy visszaemlékszem, közülük is sokan levették a zakót a májusi melegben, köztük én is. Természetesen illik elegánsan megjelenni, de csak ezért semmiképpen ne menj el egy szabóhoz. Ahogy az egyes is írta, egy szebb szövetnadrág, egy fehér ing és egy egyszínű nyakkendő bőven megfelel a célnak. A középszintű szóbelimkor én szerintem nyakkendőt sem viseltem, bár már rég volt, nem vagyok benne biztos. Tömegközlekedésen viszont láttam már fiúkat ilyenkor fekete farmerban is, az véleményem hogy azért túl laza.
2021. ápr. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt már középiskolás koromban nevetségesnek tartottam, és örültem az egyetemi lazább normáknak.


Egy vizsgán a teljesítménynek, a tudásnak kellene számítania, nem annak, hogy kinek a szülei milyen drága öltönyt tudtak vásárolni.


Ha valaki megnézi, gyakran egyetemi professzorok sokkal hétköznapibb módon jelennek meg egy konferencián, mint a diákok az érettségin.


A tudomány, a tanulás nem a maszkabálról szól.

2021. ápr. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj. Hétköznapi ruhába is bemehetsz simán és megírod.
2021. ápr. 17. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért erőltetik ezt a kiöltözős dolgot mert úgy állítják be az egészet mintha az életetek múlna rajta, csak erre készültetek egész életetekbe stb stb, közben pedig csak egy jelentéktelen megpróbáltatás amin ha van két agysejted átmész, és ahhoz képest amit egyetemen kell teljesíteni szinte semmiség.
2021. ápr. 17. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy tényleg nem muszáj, bár a legtöbb iskola valamilyen alkalmibb ruhát szokott preferálni. Nekünk azt mondták, hogy menjünk kényelmes, hétköznapi ruhában a középszintűre, úgyis ugyanazokat a tanárokat, diákokat látjuk, akiket minden nap, senkit nem fog érdekelni, hogy miben vagyunk. Az volt a lényeg, hogy kényelmesen érezzük magunkat, úgyhogy igazából mindenki farmerban ment. Emelt érettségire (ami másik iskolában volt) és szóbelire azért persze ki kellett öltözni, de ott is voltak fiúk, akik csak ingben mentek, pedig nem volt annyira meleg, amikor én érettségiztem.

Úgyhogy nem muszáj öltönyt viselni, ing + nyakkendő + szebb fekete nadrág akkor is elég, ha alkalmibb ruhát vár el az iskola. Tényleg az kéne, hogy az elsődleges legyen, hogy kényelmesen érezd magad. Sok sikert az érettségihez! :)

2021. ápr. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaz lány vagyok, de én egy szoknyába, valami blúz szerűségbe és edző cipőbe megyek.
2021. ápr. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!