Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek az érettségi...

Szerintetek az érettségi utáni képzéseknél miért van korhatár?

Figyelt kérdés

Egyetemeknél nincs nappalis korhatár viszont az okj kepzeseknel vagy mar nem tudom hogy hivják van.

Mivel csak diplomám van de szakmam nincs es tudtommal 2 szakmat lehet ingyen tanulni es elmultam 25 eves tehat csak felnottoktatasban tanulhatok estin. Én a festő mázolo szakmat neztem ki ami erettsegi után 2 éves képzés. Viszont csak nappali rendszerben inditják es estin nem. Igy akkor hogyan iratkozzak be es vegezzem el a szakmát?

Ez diszkrimináció arra vonatkozóan hogy aki elmult 25 es nincs szakmaja annak mar ne is lehessen. Pedig mindenkinek jar 2 ingyen.


2021. ápr. 7. 23:49
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Beiratkozol és bejársz a nappali képzésre. Nem értem mi a probléma ezzel.
2021. ápr. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogyan iratkozzak be ha a torveny tiltja? Meg hogy jarjak be nappalira?
2021. ápr. 7. 23:56
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem tiltja a törvény, csak ki kell fizetned. Az ingyenes képzésre nem jár támogatás 25 év felett.
2021. ápr. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem jarhatok nappalira ha fizetek akkor sem ez a torveny.
2021. ápr. 8. 08:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen törvény. 25 év felett is lehet járni csak fizetni kell érte.
2021. ápr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor olvasd el: Azt mondják két szakképesítést szerezhetek állami támogatással. Nekem van már egy, s szeretném nappalin megszerezni a másodikat (gyógypedagógiai segítő munkatárs).

Valóban, állami támogatással két szakképesítés szerezhető. A 2019. évi szakképzési törvény és a 2020. február 7-én megjelent végrehajtási rendlete lehetőséget ad két szakképsítés megszerzésére nappali tagozaton. DE: abban a tanévben, amelyben 25. életévét betölti nem kezdhet új tanévet nappali tagozaton.

2021. ápr. 8. 15:29
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hol olvassa el? Linkeld be a törvényt!


"állami támogatással két szakképesítés szerezhető ... DE: abban a tanévben, amelyben 25. életévét betölti nem kezdhet új tanévet nappali tagozaton."

Állami támogatással nem. De máshogy miért ne szerezhetne? Hol tiltja melyik törvény?

2021. ápr. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

25 év alatt sem járt semmiféle állami támogatás OKJ képzésekre, mindig fizetni kellett százezreket részleteiben, csak mondom.


Ezt a törvénykezést az oktatási intézményekkel is ismertetni, BEtartatni kellett volna.

2021. ápr. 10. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!