Mit ad az éretségi?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy ugye ha lediplomázol pl orvosnak, akkor az leszel, de az érettségi milyen pluszt ad mintha nem lenne? Semmivel sem többet ügye? Kivéve hogy érettségi nélkül szinte sehova sem veszne fel..

2021. ápr. 2. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Ezt amit leírtál, nélküle nem vesznek fel kb sehova, csak nagyon egyszerű, alulfizetett munkákra (kivéve, ha van szakmád, az másik téma). Egyébként alapműveltséget ad.
2021. ápr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vesznek fel sehova. Pl. egyetemre, tehát nem /csak/ diploma nélkül nem lehetsz orvos, hanem érettségi nélkül sem.
2021. ápr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen igen, jókat mondotok, de én igazából úgymond a jogokra vagyok kíváncsi, mint pl.: akkor is lehetsz-e vállalkozó. Az az úgy értem, hogy egyenlő jogaik vannak egy leérettségizett, és egy nem leérettségizett embernek?
2021. ápr. 2. 12:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"egyenlő jogaik vannak egy leérettségizett, és egy nem leérettségizett embernek" igen ez így van.


Az érettségi ad egy kék színű bizonyítványt. Ennek hiányában nem mehetsz a felsőoktatásba. Egyes okj képzések alapfeltétele az érettségi. Természetesen érettségi nélkül is lehetsz teljes értékű ember (vállalkozó, burkoló, fodrász,...), viszont nem tanulhatsz tovább nélküle. Ez utóbbi meg a te döntésed.

2021. ápr. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak munkakörök, amikre már érettségivel is felvesznek. Ilyen értelemben előnyöd lesz egy nem érettségizettel szemben.
2021. ápr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!