Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Járni fog utánam a családi...

Járni fog utánam a családi pótlék?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, 2020-ban végeztem a gimnáziummal, leérettségiztem.

2 éves (13, 14. évfolyam) technikumba tervezek menni 2021 őszétől, amikor beiratkozok, onnantól nekem járni fog a családi pótlék?

Rosszindulatú embereknek mondom, hogy nem az a tizen X ezer forint érdekel engem, csak nekem van két kistestvérem akik után szintén jár a családi, ha értem is kapnánk, akkor a szüleim meg tudnák igényelni a nagycsaládos autókedvezményt

(Enélkül is elvégezném a képzést, mert érdekel a szakma)



2021. márc. 29. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha a technikumi képzés nappali rendszerű, akkor igen, egyébként nem. Ha jól tudom, 21 éves korig igaz ez, illetve ha nagyfokú fogyatékosságod lenne, akkor 25 éves korig.
2021. márc. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem

Igen, nappali lesz majd

Fogyatékosságom pedig nincsen, vagyis én nem tudok róla :D

2021. márc. 29. 16:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Annak a tanévnek a végéig jár, amelyikben betöltöd a 20. életévedet. Tehát, ha 2021-ben vagy 19 éves, akkor a 2021/22-es tanévben még biztosan jár.
2021. márc. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Októberben töltöm a 20-at.

Egyébként igen, ezt olvastam, csak azt nem tudom/tudtam, hogy a technikum beleszámít-e a nappali tagozatos képzésekbe. Volt aki azt mondta, hogy a felnőtt OKJ (nem tudom létezik-e még) sem számít bele, csak amit fiatalkorúak is elvégezhetnek, ezért nem voltam biztos a dologban.

De mint mondtam, így is úgyis végigviszem a képzést, csak azért jó lenne összetenni a "kellemeset a hasznossal", hogy amikor elvégzem az iskolát, a szüleim már új autóval tudják róni az utakat

2021. márc. 30. 00:37
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]

Itt a "gépjármű-mechatronikai technikus" képzésre jelentkeztem. Azt írja, nappali rendszerű, szóval akkor feltételezem sínen vagyok, de ha rálesnétek ti is, hátha valamit nem veszek észre ami ehhez köthető, azért hálás lennék.

2021. márc. 30. 00:40
 6/8 anonim ***** válasza:
kapnál, mivel mindaddig jár míg nappali tagozaton tanulsz. Ez független attól, hogy melyik suli mert így van mindenhol így van. :)
2021. márc. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
oops, este van.. :DDDD
2021. márc. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nyugi, én értettem :D

Köszönöm a választ!

2021. ápr. 1. 02:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!