Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Infós egyetemeken(mérnöinfó,üz...

Infós egyetemeken(mérnöinfó,üzemmérnök) mennyire kemény a fizika?

Figyelt kérdés

Tizedikes vagyok,nagyjából 0 fizika tudással,ugyanis 2 év alatt nem mentünk sokra a tanárunkkal...Továbbtanulás szempontjából az OE és a BME egyetemeken néztem a mérnök,illetve az üzemmérnök-informatikust. Milyen témaköröket szoktak leginkább tanítani ezeken a karokon?

17/f


2021. márc. 25. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

A kérdésedre hitelesen nem tudok választani, de fent szoktak lenni a szakleírások extrém tömören a felvi.hu, és bővebben a szakok saját oldalán.


Pl.:

BME mérnökinfó és villamosmérnök

[link]

És ott nyisd meg: "A BSc képzés programja"


Valahol csak megtalálod a többi szakét is.

2021. márc. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
válaszolni*
2021. márc. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
80%
Én a BME-n mérnökinfóra járok, és én is teljesen 0 fizika tudással jöttem ide. Első félévben meg is buktam fizikból, de nem egy lehetetlen tárgy. Második nekifutásra majdnem 5ös lettem belőle. Fiz1-ből kb középiskolás anyagot tanítanak (dinamika, mozgások, stb.) egy minimálisan magasabb szinten. Fiz2-ből pedig elektromosságot tanítanak.
2021. márc. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Szintén BME mérnökinfó, nálunk se tanított semmit a fizikatanár középsuliban. Otthon magamtól átvettem a dinamikát, így a fizika1 meg is lett, a fizika2-t viszont csak 2. felvételre sikerült megcsinálnom.

Nem a legnehezebb tárgyak amúgy, csak pótold be a lemaradásodat, mert a nulláról nehéz lesz. Most még időben vagy :) A Mozaik könyveket ajánlom + a lila példatárból csinálj feladatokat.

Bprof-on csak egy félév fizika van, és azt mondják, hogy nagyon dedós. De ne emiatt válaszd. Egyébként én inkább a bprof-ot ajánlanám, mert a végére már egy év munkatapasztalatod lesz, ezt óriási előnynek látom a mérnökinfóval szemben.

2021. márc. 27. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2021. márc. 27. 19:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!