Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az osztályozó vizsgát hol...

Az osztályozó vizsgát hol szokták lebonyolítani? Saját sulimban a saját tanáraimnál kell vizsgázni, vagy külön intézménybe kell menni vizsgára?

Figyelt kérdés

Nagyon szigorúan veszik? Mik a tapasztalatok? Jelentkeznem kell az osztályozóra, vagy küld majd a suli időpontot. Egyenlőre csak határidő van megadva, hogy Augusztus 8. és hogy milyen tantárgyakból. Köztük olyanok is vannak, ami nem érettségi tárgy és nem is vesszük most 9.-10-ben (esti gimi). Környezet, kémia, földrajz??? Nem tanuljuk, nem fogunk belőle érettségizni, akkor minek?

De a lényeg, ugye, hogy mire számítsak, hol lesz a vizsga, idegen vagy saját tanárokkal, értesítenek-e róla, vagy nekem kell szervezkedni?


2021. márc. 23. 16:43
 1/1 anonim ***** válasza:

A szervezést nem tudom.

Saját intézmény szervezi, a saját tanárod a (fő) vizsgáztató.

Viszont rendes bizottság van, több tanár vagy az igazgató,... jelen van, hogy biztosítsa a vizsga tisztaságát.

"nem fogunk belőle érettségizni, akkor minek?" :

Azért, hogy legyen egy alapműveltséged, és azért mert kötelező tantárgyak.

"Nagyon szigorúan veszik?" :

Eléggé, tudnod kell ténylegesen a dolgokat. Ha idáig nem engedtek át a tárgyból, a két szép szemedért ezután sem fognak.

Azonban: ha a tanárod rendes, és betegség/önhibán kívüli ok, vagy előrehozott érettségi miatt teszel osztályozó vizsgát (de szerintem te nem erre gondoltál, márcsak a dátum miatt is...), akkor szóban segítőkészebbek (feltéve ha tényleg készültél). Úgy tanuld meg az anyagot, mintha évközben 5-öst akartál volna. Különben erősen megizzaszthatnak.

2021. márc. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!