Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megcsináljak úgy egy diplomát,...

Megcsináljak úgy egy diplomát, hogy nem érzem azt, hogy annyira érdekel, és azt sem látom, hogy hova fogok tudni elhelyezkedni vele?

Figyelt kérdés
Van egy mesterképzés, amit elkezdtem, és most be tudnám fejezni elvileg jövő ilyenkorra, feltéve, hogy összekapom magam, csak az a gond, hogy amikor hallgatom az előadásokat, úgy érzem, hogy nem eléggé kötnek le a témák. Most adja magát a kérdés, hogy akkor mi a fenéért gondolkodom egyáltalán, hogy befejezzem. Hát, azért, mert eddig egy egyetemmel se jártam jól. Már több képzést is félbehagytam, és amit végigcsináltam, azt is ugyanígy csináltam végig, gyakorlatilag azért, mert nem volt képem otthagyni (a szüleim adtak bele), meg féltem, hogy nem lesz diplomám. (Nem azért van így, mert buta lennék, hanem mert szorongásos meg önértékelési problémáim vannak.) Így lett diplomám, csak nem használom, abba az irányba, amiből az alapdiplomámat szereztem, nem akarok továbbmenni. Mestert meg nem tudom, hogy válasszak úgy, hogy más alappal kellett volna elindulnom. Igazából az zavar, hogy ha ezt most nem fejezem be, akkor 30 éves koromra csak egy alapdiplomám lesz, 30 év fölött meg már több okból is nehezebb tanulni, meg egyébként is gáznak érzem, nem mutat jól (meg egyébként az agyamra is ráférne az edzés, mert a munkám során nem sokat használom, és már elég régóta nem tanultam rendesen). Csak így meg nem tudom, hogy csak emiatt van-e értelme. Az a baj, hogy mindenre rászorongok, és tulajdonképpen nem az alapján döntök, hogy mi érdekel meg mi nem, hanem hogy mi az, ami középtávon megnyugtat.
2021. márc. 10. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:

és egy mestert csinálok (végén vagyok) úgy hogy tudom én ezzel ezen a területen SOHA nem fogok 1 napot se dolgozni és nem azért mert nem vennének fel, hanem mert nem vagyok rá hajlandó

de vmire csak jó lesz.

2021. márc. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A jó állásokhoz diploma és idegennyelv-tudás a belépő. Ha van egy mesterszakod és mellette folyamatosan karbantartott, naprakész nyelvtudásod, akkor életed végéig jó körülmények között, jó pénzért fogsz dolgozni és ha váltanál, akkor lesznek lehetőségeid.
2021. márc. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Idegennyelv tudásom az van, most is abból élek. Igazából nem az a kérdés, hogy akarok-e továbbtanulni, mert nyilván akarok. Mindenképp akarok még minimum mesterdiplomát. Csak azt nem tudom, érdemes-e itt és most ezt megcsinálni úgy, hogy nem érzem magamban annyira az érdeklődést.
2021. márc. 10. 20:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!