Művészeti egyetem tapasztalatok/ tanácsok?
Sziasztok! Ez a kérdés most azoknak szól, akik képzőművészeti egyetemen végeztek/tanulnak, vagy velem egy cipőben ilyen irányban gondolkodnak tovább. Szívesen elbeszélgetnék bárkivel, akinek lenne türelme válaszolni pár kérdésemre, megosztani a tapasztalatait vagy tanácsokat adni. Vagy ha esetleg ilyen középsulin tanulsz éppen, mivel én nem ilyenre mentem tovább. Ez mekkora hátrányt jelent felvételinél? Mennyire nézik az érettségi eredményeket, követelnek e nyelvvizsgát? Rengeteg minden érdekelne ezzel kapcsolatban:)
Hogy néz ki egy jó portfólió? Melyik suliró/ szakról milyenek a tapasztalatok?
Hol tudtál vagy szeretnél elhelyezkedni az iskola után?
Anyagilag mennyire húzós, illetve az állami támogatás mitől függ? Tanulmányi eredmények?
Mennyi szabadidődet veszi igénybe, vállalhatsz e mellette diákmunkát?
Nos, aki válaszol vagy benne van egy ilyen beszélgetésben, annak előre is nagy köszönet!;)
17/l
Én gazdasági szakra mentem,pedig mindig is inádtam varrni/tervezni/a divatot,ez (volt) a hobbim.
Egyetem után egy ideig cégeknél dolgoztam pénzügyesként. Később alapítottam egy saját vállalkozást a hobbimmal lapcsolatban amit tudtam irányítani/vezetni az egyetemnek köszönhetően,de a pénzügyes állásomat sem hagytam ott.
A csak pénzügyes éveimben pedig hétvégén,a szabadidőmben éltem a hobbimnak.
Szerintem ez volt a legjobb döntés,hoszen így 2 lábon álltam,polgári állasom is lehetett egy cégben és meg tudtam valósítani az álmaimat is.
Égy másik ismerősöm aki velem járt az egyetemre a gazdasági szamra,szintén bolondult a divatért,tervezésért, ő hétvégén járt egy divatsuliba és hétköznap tolta az egyetemet.
Személy szerint én azt látom,hogy csak az előbbire nem lehet alapozni.
34N
Köszi a válaszokat! Örülök, hogy az elsőnek sikerült a kellemeset és hasznosat is megvalósítani, biztosan sokan lennének a helyében. Igen, én is attól félek, hogy ha más mellett döntenék időközben rájönnék, hogy ez mennyire nem nekem való. Váltani sosem késő, de ahhoz kell egy jó adag talpraesettség, az éveket pedig már tényleg nem kapjuk vissza. Persze irodában ülős, számolgatós munka így sem jöhetne szóba, nagyon nem vagyok reál beállítottságú.
Alkotás közben találom meg magam igazán. Már csak azt kell kitalálnom, hogyan lesz ebből megélhetés számomra:)
Azért manapság művészeti képzés után nagyon nem az az egyetlen út, hogy ülsz és várod a megrendelőket, akiknek festhetsz valamit/házalsz a portékáddal:D Rendegeteg alkalmazott művészeti szakma van, ahol mindenféle cégeknél el lehet helyezkedni. Lehet dolgozni filmeken, videojátékokon, divatmárkáknál, médiában, színházakban, design stúdiókban, videoklipeken, reklámokon vagy épületek-bútorok-tárgyak-szolgáltatások-applikációk-weboldalak tervezésével, csak hogy párat említsek. De ha saját márkát akarsz alapítani, akkor a legtöbb helyen a képzésben gazdasági és marketing ismeretekre is szert tehetsz, valamint vannak pályázatok is, amik a kezdőtőkét tudják megadni az ilyen ambíciókhoz. Nagyon elavult gondolkodás, hogy a művészetből nem lehet megélni, de ha x másik dolgot tanulsz, azzal biztosan minden tálcán kínál az élet. Nem állítom, hogy minden esetben könnyű, de mással ugyanúgy lehetnek nehézségek. Főleg amilyen tempóban változik a világ, nem biztos, hogy csak a jelenlegi külső igényekre érdemes hagyatkozni a pályaválasztásnál. Sokkal jobban jársz, ha belső ambícióidból indulsz ki és azzal foglalkozol amiben tényleg motivált tudsz maradni és nem égsz ki 5 éven belül. Ha úgy érzed, hogy valamilyen művészeti pálya adná meg ezt számodra, akkor ne add fel csak azért, mert páran nem látják benne az értéket meg a lehetőséget.
Egyébként ha van kérdésed, akkor írj nyugodtan, művészeti egyetemen végeztem és normál gimibe jártam előtte:)
Szerintem, aki művészeti irányban gondolkozik, az nem árt, ha tisztában van a várható fizetésekkel. Ugyanis, a többség általában az alacsony jövedelem miatt vált, és lesz belőle bolti eladó. Nem mindenkinek jön össze egy vállalkozás, és számos olyan körülmény van, amiket nem látsz előre (pl egészség, párkapcsolat, stb).
Nem lebeszélni akarlak, de neked kell megítélned, hogy valóban kiemelkedő tudnál-e lenni ezen a téren. A művészet kockázatos műfaj.
A másik, amit nem árt figyelembe venni, hogy biztos, hogy kell-e neked éveket művészeti egyetemre járnod, ha ebben akarsz elhelyezkedni? Vagy megvalósítod az álmaidat enélkül, és addig egy másik szakmát kitanulsz, és lesz egy B terved.
szia, írj rám és segítek benne
28/L
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!