Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bme nemzetközi gazdálkodás...

Bme nemzetközi gazdálkodás vélemények?

Figyelt kérdés
Főként az érdekelne, hogy mondjuk eltéhez, corvunushoz képest milyen szinten van.

2021. febr. 10. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nehez ezt megitelni mert sok tenyezos:

1) Oktatas szinvonala

2) Csoporttarsak szinvonala, kapcsolatepitesi lehetosegek

3) Diakszervezetek, kulfoldi lehetosegek (pl. partneriskolak)

4) Elismertseg a munkaeropiacon.


Erzesem szerint a Corvinus kicsit erosebb a 2-4-ben, bar en oda jartam NG-re, ertelemszeruen a BME-re nem, tehat nem tudhatom.


Szerintem nincs nagy kulonbseg amugy.

2021. febr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
80%

Ha az #1-es által felsorolt szempontok alapján nézzük, akkor:


1) Mindhárom egyetem kb. ugyanaz, a Corvinuson talán a legtehetségesebb és legszorgalmasabb hallgatókat jobban nyomják, de a nagy átlag ugyanolyan.


2) Ebben a Corvinus és az ELTE vélhetően jobb.


3) Diákszervezetek tekintetében a BME kb. egy szinten van a Corvinussal, talán utóbbi helyen nagyobb a választék, de ez csak az üzleti képzések létszáma miatt nagyobb. Egyébként itt nagy az átjárás, úgyhogy BME-sként csatlakozhatsz más egyetemek diákszervezeteibe is. Az ELTE viszont nagyon le van ebben a tekintetben maradva. Náluk kb. semmilyen komoly üzleti, gazdasági beállítottságú diákszervezet nincs.


4) Talán ezt a legnehezebb megítélni. Szerintem kb. lesz*rják a munkaadók, hogy a felsorolt helyek közül melyiken végeztél. Pályakezdőként inkább a nyelvtudásod és a tanterven kívüli elfoglaltságaidat nézik.

2021. febr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!