Akik animáció szakon végeznek, azoknak sikerül egyből elhelyezkedni a szakmában végzés után? 2021
Tudom, hogy ilyen művészeti iskolák témában halott kb. gyk, de valaki tud válaszolni pár kérdésemre?
Megéri animáció szakot végezni egyetemen?
Mennyire egyszerű elhelyezkedni a szak elvégzése után?
Attól függ, milyen animáció, milyenek a képességeid és az is számíthat, hogy mit gondolnak rólad a tanárok.
Én még 2019 nyarán végeztem, és a 3d-s animáció érdekel, amit annyira nem támogat az egyetem: azaz nem kaptam meg a megfelelő tudást, hogy el tudjak helyezkedni, így azóta magamtól tanulok itthon.
Az évfolyamom legjobbjait felkarolták a tanárok és bejuttatták mindenféle helyekre. Ami azt illeti, én is kaptam ajánlást, egyszer még egyetem alatt tudtam egy mese sorozaton dolgozni (az volt a szakmai gyakorlatom), és diploma után is beajánlott tanárom egy stúdióba, de utóbbit elutasítottam, mivel szintén 2d-s animáció lett volna.
Olyan osztálytársam is volt, aki nem rajzolt annyira szépen, viszont nagyon akart és az egyik legszorgalmasabb hallgató volt az évfolyamról, ő róla tudom, hogy most is épp fázisrajzolóként dolgozik.
Az osztály másik felétől illetve akik 3d felé mennének viszont azt hallom, hogy vagy pályát váltottak, vagy azóta is szenvednek, hogy munkát találjanak és ideiglenesen más helyeken dolgoznak. Utóbbiba tartozom én is, jelenleg egy szupermarketben dolgozom, szabadidőmben pedig egy indie játékfejlesztő cégnek segítek ingyen abban a reményben, hogy a játék, amin dolgozunk elég népszerű lesz ahhoz, hogy pénz is legyen belőle. De ha más nem, legalább megtanulom ingyen azt, amit az egyetemtől egy vagyonért nem kaptam meg. (nem MOME-n tanultam, de gyanítom, hogy ott is hasonló lehet a helyzet)
Szóval arra, hogy megéri-e, nem tudok egyértelmű választ adni. Ha jó vagy, akkor igen, de sokszor ebben a tanárok ízlése dönt (ajánlanak-e neked munkát vagy sem). Ha 3d érdekel, inkább tanulj otthon, többre mész. Ha 2d, akkor is csak állami ösztöndíjasként csinálnám végig újra, fizetősként lehúzásként éltem meg a dolgot.
Ugyanakkor mindaz, amit az egyetem ad, otthon is megtanulható, csak annyi előny van, hogy nem kell keresni az infót, hanem készen adják.
- az egyetemen lehet sok hasznosat tanulni (es sok haszontalant is).
- akarhol is tanulsz, otthon, sajat erobol es lelkesedesbol rengeteget kell tanulnod es csinalnod. az iskola azert jo, mert sok mindent elmondanak, nem kell mindent egyedul kitalalnod, ezzel akar eveket is megsporolhatsz.
- az otthoni, onallo tanulast- munkat semmilyen iskolaval nem fogod meguszni. ha vegeztel, akkor is egesz eletedben tanulni kell uj dolgokat, mert nagyon nagy tempoban fejlodnek a szamitogepes animacios es filmes eszkozok, uj modszerek jelennek meg, stb.
- sajnos a mome animacio szakan vegzoket nagyon egy (vizualis) iranyba terelik 10+ eve, nekem mar nagyon unalmas, hogy minden evfolyam (diploma)filmje (marmint a klasszikus, 2d animaciok) vizualisan az elozo 10 evre emlekeztet. ettol meg biztosan erdemes odajarni, de figyelni kell, hogy a sajat formanyelved alakuljon ki, es nem hagyni, hogy eltoljanak a "direkt csunya" stilusba (ami egyebkent teljesen jo, csak 10+ ev utan mar rohadt unalmas)
- akar tanulsz a mome-n/ bkf-en, akar nem, NEHEZ elindulni palyakezdokent. az iskolai kapcsolatok ezen javithatnak.
- a covid miatt nagyon sok produkcio megallt, ugyhogy mostanaban meg nehezebb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!