Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem elkezdesekor mi a teendo?

Egyetem elkezdesekor mi a teendo?

Figyelt kérdés
Most fogok erettsegizni es jelentkeztem is foleg budapesti egyetemekre. Tudom, nyilvan elfogjak mondani hogy mit hogyan kell csinalni szeptembertol de szeretek elore tudni dolgokat es tervezni, nehany szoban tudnatok jo tippeket adni vagy hasznos infokat, akar olyanokat amiknek orultetek volna hogy elore tudtok? Itt gondolok a targyfelvetelre hogy miket hogyan erdemes felvenni mi szerint kell valasztani, golyatabor mibol all es erdemes e elmenni, ilyen dolgokra gondolok..

2021. febr. 6. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Gyakorold a helyesírást, mert ki fognak vágni, ha ilyen igénytelenül írod majd a munkáidat.
2021. febr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincsen egzakt valasz, egyetemenkent teljesen elter a beiratkozas, targyfelvetel folyamata, stb.

Nyilvanvaloan egy orvostanhallgatonak teljesen mas targyakat kell felvennie, mint egy mernoknek, tehat ezzel kapcsolatban se nagyon lehet tanacsot adni, azt se tudjuk hova jelentkeztel, hova vesznek majd fel :D


Nyugodj meg, mindent el fognak mondani/ kuldeni emailben. Nem szegyen kerdezni sem, nekunk van egyetemi csoportunk facebook-on, ahol felsobbevesek is vannak, es ha kerdesunk van, hozzajuk is fordulhatunk, szivesen segitenek, de egyebkent tanaroknak is irhatunk, hala az egnek mindenki segitokesz.

Elso korben vegyenek fel, aztan majd raersz agyfhaszt kapni a neptuntol :)

2021. febr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 KárpátokGéniusza válasza:
86%

Első félévben nem tudsz választani mert fölveszik a legtöbb helyen a tantárgyakat helyetted.


Amúgy is sokszor a választásod annyi hogy melyik tanárnál vedd föl, a jó tanárokhoz bizony ügyesenek kell lenni mert betelik.

2021. febr. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1-es valaszolo, szintiszta otos voltam eletemben magyar irodalom es nyelvtanbol is, ez ugy gondolom hogy nem egy hivatalos beadando amit tokeletesen es helyen valoan kene megfogalmaznom, de koszonom:)))
2021. febr. 6. 22:41
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
3-as, ez nem feltetlenul igaz, nalunk pl pont nem igy volt (elte) :D Szerintem a legtobb egyetemre nem jellemzo, legalabbis akiket ismerek kulonbozo egyetemekrol, naluk sem igy volt. Barcsak felvenne valaki helyettem az orakat vegig, talan nem lenne ekkora szopas :D
2021. febr. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A tételeket ne vizsgaidőszakban akard kidolgozni mert akkor minden vágyad lesz inkább meghalni xD

Ha hajtasz a jó átlagra 30feletti kreditnyit vegyél fel.

Tanulj meg hivatalos emailokat írni h meglegyen a levél forma meg illő legyen stb.

Nekem ezek amiket jó lett volna ha tudok előrem

2021. febr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek, sok hasznos valaszt kaptam:)
2021. febr. 6. 23:38
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólók jókat mondtak. Érdemes gyakran olvasni az egyetem honlapját, hogy képben legyél pl ösztöndíj szempontból, de a legfontosabb tanácsok, hogy a szaktársaiddal legyél jóban. Nem csak azért, hogy legyen társaságod, barátaid, (persze ez is fontos, és általában a szaktársaknak hasonló az érdeklődési körük) de főleg azért, hogy tudjátok segíteni egymásnak a tanulásban. Sokkal hatékonyabb, fejlesztitek egymást. (Most nem arra gondolok, hogy közösen írjátok a beadandót, hanem hogy közösen gondolkodtok, motiváljátok egymást, van kitől kérdezni, ha bizonytalan vagy)

Nehéz egyedül elvégezni az egyetemet, és nem is érdemes. Ha végeztél akkor is jó, ha vannak szakmai kapcsolataid. Az ilyen kapcsolatépítés szerintem az egyetem egyik legfontosabb feladata.

2021. febr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!