Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Továbbtanulással kapcsolatban...

Továbbtanulással kapcsolatban tennék fel nektek egy kérdést. Nyelvek érdekelnek, esetleg későbbiekben szívesen élnék külföldön, akár Erasmus által, akár hosszabb távon. Részletesebben leírom lent. Melyik szak jöhetne szóba?

Figyelt kérdés

Amit szeretnék: Leginkább egyetemen egy olyan alapképzést elvégezni amely mester nélkül is piacképes, Budapesten van, szeretnék nyelveket tanulni, és a későbbiekben idegen nyelvet használni a munkám során. Szeretném, hogy piacképes legyen, viszonylag jó fizetéssel. Inkább humán beállítottságú vagyok, egy javarészt matek tárgyakkal rendelkező szakot nem tudnék elvégezni.

Szeretek kommunikálni, problémát megoldani, szervezkedni, szeretek irányítani és felelősséget vállalni. Szívesen adok tanácsot embereknek.

Milyen szakot tudnátok ajánlani?

Nagyon megköszönném, ha tanácsokkal és tapasztalatokkal látnátok el. 20 éves fiatal lány vagyok.



2021. febr. 5. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezek alapján mindenképp nyelvszakot ajánlanék neked. Nem tudom milyen nyelveken beszélsz, de BSC nyelvszakos diplomával elhelyezkedhetsz SSC-kben, idegenvezetőként, etc. Én is nyelvszakos vagyok, tolmács szeretnék lenni, de ahhoz szükséges egy mesterképzés (vagy valamilyen más kurzus) elvégzése.
2021. febr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is nyelvszakos vagyok. Azok jó lehetőségek, amiket az első írt, viszont én végzett ismerőseim tapasztalatai alapján úgy látom, hogy egy egyszerű, BA diplomával nagyon nehéz elhelyezkedni, mindenképpen érdemes egy MA-t elvégezni. Alapdiplomával sajnos nehéz munkát találni.
2021. febr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Turizmus vendéglátás szakkal szemezek a nyelvek miatt. Ez volt a legjobb ötletem. Viszont sajnos csak állami jönne szóba. Erről a szakról vélemény, vagy egyéb tanács?

Köszönöm előre is.

2021. febr. 6. 14:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!