Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miben más az MIT, mint a BME?

Miben más az MIT, mint a BME?

Figyelt kérdés
Mind a kettő műszaki egyetem. Mind a kettő elit egyetem a hazájában sőt az MIT az bent van a top 10-ben világ szinten míg a BME regionális szinten nem rossz. De mitől van előrébb az MIT? Oké sok kutatási területük van, mint Robotika, AI, Űrtechnológia stb. De ezeket a BME is tudná kutatni ráadásul nem egy embertől hallottam, hogy a magyar mérnök és orvos képzés az a világon szinte a legjobb. Tehát mégis miért jobb egyetem az MIT?

2021. febr. 4. 00:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Az orvosképzés valóban az élmezőny alján van, a mérnökképzés viszont eléggé jócskán van maradva. A tananyag sok esetben nagyon elavult, az alapozó tárgyak közül többet a '90-es évek könyveiből tanítanak, a tanárok rugalmatlanok és szemetek. A kutatás outputja világszinten a nullához közelít, amihez az is hozzátesz, hogy erősen alulfinanszírozott az egyetem, az MIT-hoz képest meg végképp.
2021. febr. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

Ez kb olyan mintha a Nokiát és az Iphone-t hasonlítanád össze.


Biztos vagyok hogy a Nokia megfelelelő iránymutatással, tömérdeklen pénzel képes lenne hasonló jobb telefont a piacra dobni, mint az apple.


Attól még az Iphone lenne a jobb .... mért?


A legtöbb embert egyátalán nem érdeklik az új Iphone specifikációi és hogy mennyivel jobb vagy rosszabb a vetélytársainál, mert a fejükbe van égve, hogy az Iphone a legjobb ... egy státusz szimbólum.


Teljesen mindegy mennyire jó a BME és badarság azon gondolkodni, hogy "Mi lenne ha a BME is ugyan olyan támogatást kapna X téren" mert nem fog.


Értelmetlen az összehasonlítás.

2021. febr. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Egyedül a hozzáállás a kettő közti különbség, minden szempontból. Az MIT-nek sokkal több/jobb van mindenből, mert sokaknak érdeke, hogy új dolgokat hozzanak létre, nálunk meg inkább kilopják a pénzt az egyetemek kasszáiból, nem hogy beletennék... Ilyen szempontból viszont nagy szó, hogy a BME benne van a top500-ban, sőt, még nagyobb is, elvégre egy rahedli pénzből könnyű elsőnek lenni, de a béka segge alatt lévő támogatásból valószínűleg nem tudott volna az MIT még a top1000-be sem bekerülni.
2021. febr. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
A BME már régesrég nincs benne semmilyen top 500-ban.
2021. febr. 4. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
A bme a 800-1000. Hely környékén van. Nem a top 500-ban. Annak már 5-10 éve. És arra sem volt képes, hogy az MIT-hez képest lényegesen több hallgatóval hasonló eredményeket produkáljon, mint a másik intézmény. Abba lehet hagyni a nyalást és a friss hallgatók becsapását.
2021. febr. 4. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ki lehet mondani hogy a pénz miatt van előrébb?
2021. febr. 4. 07:11
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Jaj istenem. Ne vegyük már egy lapra a BME-t és az MIT-t. Semmilyen mértékben. Értem én, hogy a pesti egyetemekbe "kiváltság" bejutni meg megy az önpromo, de légyszí ne. Aki odajár, nyugodtan érezze magát különlegesnek, ha ettől jobban érzi magát, de nem kell terjeszteni is a butaságot.

De hogy a kérdésre is válaszoljak, igen, sokkal kevesebb pénzből tudnak gazdálkodni, ezáltal a munkaerő sem legjobb. Mivel egy multinál akár a sokszorosát is megkeresheted Mo-on, mint tudományos pályán, így minek maradjon tanítani/kutatni?! Illetve ha azt nézzük, hogy pl. a kutatószakma csúcsát szeretném elérni, lehet inkább az MIT-ra mennék, mintsem egy BME-re. :) És szerintem a problémák felszínét kapargatjuk ezzel, valószínűleg sokkal több a gond.

2021. febr. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

BME-s vagyok és bánom, hogy itt bsztam el azt a 4 évet, de szerencsére vége már... Hatalmas csalódás volt és bánom, hogy a sok agymosott sznob nekem is el tudta adni a "milyen elit, milyen nagy szám" dumát róla. Örömmel sétáltam ki onnan örökre és mentem mesterszakra máshova tanulni.


Jó lenne abbahagyni a butítást, ez az intézmény egy kalap hitvány szar a 10-20 évvel ezelőtti önmagához képest. Az OTDK helyezettjei közül is szép lassan kikopnak a diákjai, felváltja helyüket az ELTE, PPKE, OE... Szánalmas, mikor egy kicsi egyetem több díjnyertes hallgatót tud felmutatni, mint egy nála 4-5x nagyobb intézmény, amit mindenki nyal és támogat. Utána lehet nézni, hogy készülnek ezek a statisztikák, a hallgatói kiválóság aránya siralmas a BME-n, messze elbújhat a top 5 másik informatikai kar mellett például. Nem értem, miért kell támadásnak venni, ha valaki arról beszél, hogy már rég elszaródott és már rég csak a múltja miatt nagy a neve. Miért kell beképzelni, hogy mindenki csak irigy a nagy BME-sekre? Én is az lennék, úgy is, hogy ott szereztem diplomát? Hazudjatok magatoknak, ne a leendő gólyáknak.

2021. febr. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Egy egyetemnek gondolkodni kell megtanítania a kuncsaftot. Ilyen értelemben a BME nem nagyon tud elmaradni a MIT-től a tananyagot tekintve. Ráadásul alapozásban már a BME is áttért az echte amerikai anyagokra, mint a Thomas meg a Hudson-Nelson. Melyektől semmivel el nem volt maradva az, amit régen használtak, magyaros szerzésben. Az a pár ember, aki kutat, az nyilván hatalmas előnyben van Amerikában.


#8, te nagy zseni lehetsz, ha lenyomtad az MSC-t 4 év alatt.

2021. febr. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21%
Gondolom, innen írt valaki gyökér bzzi tárggyal, de nincs vállalkozásom, nem fogadok önéletrajzokat... :D
2021. febr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!