Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Keresztféléves mesterképzésnél...

Keresztféléves mesterképzésnél hogy van a tárgyfelvétel?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy most "első" félévben a 2. féléves tárgyakat kell felvennem, majd következőben az 1. féléveseket, majd ezután a 4. féléveseket és végül a 3. féléveseket? Nem egészen tiszta ez számomra, ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném.

2021. jan. 30. 23:53
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Nem, mégis hogy vennél fel első félévben második féléves tárgyakat, amikor a második féléves tárgyak az első félévesekre épülnek... Első félévben első féléves tárgyakat veszel fel.
2021. jan. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mivel neked az az első féléved, természetesen az első féléves tárgyakat veszed fel.

Persze néhány mesterképzés tekintetében előfordul, hogy pár tantárgy tanterv szerinti helyét megcserélik, ha pl. nem most, hanem szeptemberben kezdenéd, de ezek nem egymásra épülősek szoktak lenni.


Emellett a szokásos módszer.. neptun, tárgyfelvétel, mintaterv szerintit kiválasztod és már láthatod is, hogy mit kell felvenned.

2021. jan. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Oké, csak hogy 1 db első féléves tárgy van meghirdetve meg 15 db második féléves. Nekem egy szeptemberben kezdett ember ugyanezen a szakon azt mondta, hogy ebben a félévben közös tárgyaink lesznek és neki már ez a 2. féléve.
2021. jan. 31. 07:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, melyik mesterképzésről beszélünk, úgyhogy jó lenne leírnod, mely egyetem mely szakáról van szó konkrétan, nem is értem miért kell titkolni.

Ugyanis, SOK mesterképzés esetén valóban fordított sorrendben veszed fel a tárgyakat, tehát először a második féléveseket, utána az első féléveseket, majd a negyediket, végül a harmadikat.

Csak hogy egy személyes példát is írjak:

[link]

Oldal legalját érdemes átfutni:

"Keresztféléves képzés esetén a mintatantervi félévek sorrendje 2., 1., 4., 3., kivéve a Projektfeladat és a Szakdolgozat tárgyak."

2021. jan. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérdező én sem értem ezt az egészet, ugyanúgy vagyok mint Te. Írhatok privátban?
2021. jan. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, Debreceni Egyetem, vegyészmérnök MSc.
2021. jan. 31. 18:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a BME VBK-n kezdek most, DE egyetlen tavaszi féléves tárgyra sem épül őszi féléves tárgy... szóval ebből feltételezem, hogy az őszi félévesek is ilyenek lehetnek, hogy nem épül rá semmi, ezért lehet így "csúsztatva" felvenni őket. Persze van olyan, hogy diplomamunka I és II, itt nyilván az I-re épül a II, de az I mindkét félévben meg van hirdetve...

Nem lehet, hogy nálad is valami ilyesmi a helyzet?

2021. jan. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Igen, most a 2.féléves tárgyakat kell felvenni. Nekem is úgy van.
2021. febr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
ELTE GTI mesteren is a második féléves tárgyakat kell most felvenni.
2021. febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. febr. 12. 11:35

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!