Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy vannak ezek a teljesítend...

Hogy vannak ezek a teljesítendő kreditek önköltséges képzésen?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy önköltségesen félévente maximum 30 kreditet lehet felvenni. A teljesítéshez mondjuk 7 féléves képzésen 210 kredit kell, ami pont 7x30.

Ez azt jelenti, hogy ha valaki önköltséges, és van olyan félév, amikor csak pl. 28 kreditet sikerül felvennie (vagy teljesítenie), akkor automatikusan csúszott miatta egy félévet, nem tud 7 félév alatt végezni? Vagy én értelmeztem valamit rosszul? Tudja kompenzálni a fent említett példában azt a 2 kreditet?

SZTE, ha ez számít.


2021. jan. 27. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy csak 30-at lehetne felvenni. Nekem eddig átlagban kb 30 kredit szokott lenni félévenként, de volt már több is. Van olyan ismerősöm, akinek egyik félévben nem sikerült több tárgya és emiatt a következő félévben 40+ kreditnyit kellett felvenni. Önköltségesen volt és simán lehetett, fizetni se kellett érte pluszba meg semmi ilyesmi.
2021. jan. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Valahol azt olvastam, hogy a tandíj félévente 30 kreditet fedez, és nem lehet átvinni a félévek közt, pl egyszer 28, aztán 32. De akkor ez hülyeség, ezek szerint. Akkor ugyanúgy max. 45 lehet egy félévben, mint az államisoknak?

Vagy ez a 45 sem hiteles infó akkor?

2021. jan. 27. 12:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom, én ilyet se hallottam, de olyanra nem tudok példát, hogy valaki annál is többet vett volna fel, így biztosat nem tudok mondani.

Tudtommal csak az van megkötve, hogy ha a képzéshez pl. 210 kredit kell, akkor ennek a +10%-át lehet csak teljesíteni ingyen, ha valaki több órát akar felvenni, akkor azért fizetni kell. De ugye itt csak a teljesített tárgyak számítanak, az nem, ha valamit többször kellett felvennie. Ezen kívül még az éves minimum teljesített kredit van még megadva, más ilyesmi szabályról nem tudok.

2021. jan. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2021. jan. 30. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!