Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit ért az egyetem azalatt,...

Mit ért az egyetem azalatt, hogy "tanulmányi átlag"?

Figyelt kérdés

Mivel idén szerintem egész jó átlagot hoztam össze, így gondoltam megnézem, hogyan lehet ösztöndíjat kapni. Az egyetem oldalán annyi van viszont, hogy "az ösztöndíjat kizárólag tanulmányi átlag alapján lehet megszerezni. A hallgatókat a Neptun rendszer alapján rangsoroljuk."

De azt már sehol sem írják, hogy most a kreditindex, ösztöndíjindex vagy a korrigált kreditindexet kell néznem.



2021. jan. 27. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
minden egyetemnek van egy hallgatói jutattási és térítési szablyzata, ebben írják le hogy melyik fajta átlagot nézik, meg ha van egyéb szabály rá (pl, minimum mennyi kredit teljesítésével)
2021. jan. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A korrigált kreditindexre kapod az ösztöndíjat. A szakod és évfolyamodon belül leszel rangsorolva, értelemszerűen a legjobb kki-s kapja a legnagyobb összeget, pl.: 6,2- vel kap tegyük fel 45 ezret,attól még ha neked van a második legjobb mondjuk 5,5-tel nem a második legnagyobb összeget fogod kapni,hogy miért? Azt én sem teljesen értem.
2021. jan. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen első, megtaláltam, mait kerestem. Ezek alapján nálunk az ösztöndíjindex alapján adják az ösztöndíjat.


"Ösztöndíjban részesülnek azok a hallgatók, akiknek ösztöndíja eléri vagy meghaladja a 3,50 átlagot (ösztöndíjindexet.)

2021. jan. 27. 11:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy hova jársz?
2021. jan. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 egyetemenként eltérő a szabályozás, így nem általános igaz sem az hogy kki alapjn kapják, se az, hogy szakra és évfolyamra lebontva rangsorolnak
2021. jan. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Oh,mostmár értem.
2021. jan. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!