Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Központi felvételin, mi...

Központi felvételin, mi számít jónak? Hány ponttól jó?

Figyelt kérdés

Tudnátok írni egy véleményetek szerinti eloszlást? Ugye 50 körül van az átlag, és onnan hogyan növekszik, jó, elég jó, nagyon jó, és ugye kitűnő a 100 körüli.

(8. o. egyébként)



2021. jan. 25. 20:45
 1/4 anonim válasza:
100%

Iskola függő.

Ha egy jobb suliba akarsz menni, akkor olyan 85 pont körül van esélyed.

Egy átlag gimibe már a 70 is jó.

Sokat dob rajta a szóbeli + a jegyeid.

Én kifejezetten rossz írásbelit írtam (tavaly), de a szóbeli+jegyek nagyon megdobta a pontot, így egy jobb gimibe kerülhettem.


A jó: 60-65

Elég jó: 70-85

Nagyon jó: 85-95

Kitünő: 95-100

Legalábbis én így gondolom.


Remélem tudtam segíteni! Drukkolok a jó pontért🤞🏻

2021. jan. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm! Egyetértek veled, én is kb így látom.
2021. jan. 25. 21:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak információként írom, hogy tavaly az 50860 nyolcadikos vizsgázóból 131-en írtak 95 vagy annál jobb írásbeli felvételit. 100 pontja összesen 3 felvételizőnek lett. 2019-ben pedig senkinek sem sikerült 100 pontosra a felvételije. Itt lehet megnézni:

[link]

2021. jan. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy összességében mi számít jónak azt már előttem leírták de én kitérnék arra is hogy nem mindegy hogy egy kitűnő vagy egy 3-4es tanulónak mi számít jónak. Egy kitűnő a 60-65 pontra simán tekint úgy hogy ezt elcseszte de egy 3,5ös átlagú gyerek meg nagyon örülne ennyi pontnak és annak hogy ennyivel már bekerülne egy normálisabb gimnáziumba. Nyilván vannak kivételek amikor egy rosszabb tanuló nagyon jót ír, meg az is számít hogy mennyire erős az általános iskola mert azért egy erősebb iskolában a 4,5ös átlaggal is sokkal többet tudnak mint egy gyengébb iskolában a kitűnő tanulók. Csak gondoltam jó lenne ha valaki ilyen szempontból nézné a kérdést mert a 3,5ös átlagú gyerektől eléggé irreális lenne elvárni egy 85 pontos központit és azt mondani neki egy 65 pontos központira hogy ezt jól elcseszte.
2021. jan. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!