Bemerjem vállalni?

Figyelt kérdés

Egyetemre szeretnék menni, ha nem idén, jövőre 100% jelentkezek.

Idén vizsgázok egy nehezebb OKJ-s szakon és ugyebár a felvételihez kell egy emelt szintű érettségi.

A kérdésem az lenne, hogy az alapból nehéz vizsgát, plusz gyakorlatot és az emelt érettségit mennyire lehetetlen lenne párhuzamosan elvégezni sikeresen?


(Gyógymasszőr szakon vagyok, és eü. ismeretek emeltet szeretnék tenni.)

Köszönöm előre is a segítséget.



2021. jan. 23. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyban függ attól, hogy mennyi alaptudásod van a tárgyból. Ha 0-ról kezded, akkor kb. felejtős.
2021. jan. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elég jó alap van úgy gondolom. Emelt írásbelit 2-t töltöttem úgy ki, hogy csak szórakozásból, különösebb tanulás és erőfeszítés nélkül, kb 60% - 70%-ra.
2021. jan. 23. 12:34
 3/6 A kérdező kommentje:
Meg annak se örülnék, ha egyik a másik kárára menne. Mert ha valamit, azt fullosan.
2021. jan. 23. 12:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz vészes az, nyugi! Én is másik képzés mellett készültem fel utólag emelt matematikából, 87 százalékos lett különösebb nehézségek nélkül, a vizsgáim pedig szintén sikeresek. Pedig az első képzésemnek smemi köze nem volt a matekhoz. :)
2021. jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakra szeretnél menni? Ha eü, és nem orvosi/fogorvosi/gyógyszerész, illetve gyógytornász, dietetika (SE-n), akkor igazából nem kell félned. A többi etk-s szakra mindig nagyon alacsony pontokkal be lehet kerülni, aztán utána már senkit nem fog érdekelni, hogy sikerült az emelted. Ha ápolói, népegészségügyi ellenőri, esetleg mentőtiszti/szülésznői, stb. a cél, és azt mondod, 60-70 körül elérsz pontokat, akkor egy kis energiaráfordítással simán menni fog az, és röhögve fogsz bekerülni. (Tudom, mert én is ezen szakok egyikére járok, és nagyon-nagyon alacsonyak a ponthatárok.) Én a helyedben az OKJ-s vizsgámra fordítanék több energiát, mert az már végleges lesz, az érettségi tényleg elég, ha megvan nagyjából okésan, és utána meg már tudsz csak a szakodra koncentrálni. Ha maximalista vagy és úgy vagy vele, hogy csillagos ötöst szeretnél, akkor lesz egy kicsit nehezebb. Amúgy bekerülsz egyetemre, és meglátod (de csak utólag), mennyire egyszerű az érettségi. Itt kb. félévente "érettségizünk". :D Szóval csak azt akartam mondani, hogy sok sikert, és ne stresszelj rajta túlzottan. Ha más a cél, ahova sok pont kell, akkor lehet nehezebb dolgod.
2021. jan. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindnekinek!
2021. jan. 24. 10:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!