Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 3-4 átlaggal felvesznek a...

3-4 átlaggal felvesznek a Vetésibe? (Veszprém)

Figyelt kérdés
A spanyol, francia és általánost néztem, de inkább a spanyolt szeretném. Még csak 7.-es vagyok de 3-4 átlagom van. Fel szeretném vinni azt a 6 tantárgyat amit néz az iskola olyan 4-5-re viszont matekból jelenleg 2,14-re állok megpróbálom ezt is felvinni, de szerintetek mennyi esélyem lenne? Nagyon fontos lenne és a válaszokat nagyon megköszönném💗 szép napot mindenkinek!
2021. jan. 21. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Matekból pontot is viszel, és felvételi vizsgát is kell írnod, az a helyzet. Mi vele a problémád amúgy? A digitális oktatás tett be, rossz a kapcsolatod a tanároddal, nincs motivációd gyakorolni, vagy nem érted? Mit gondolsz, lenne-e lehetőséged magántanárhoz járni belőle?
2021. jan. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sajnos nem sok. Ha nem kitűnő, max 1-2 négyes jegyeket viszel, akkor olyan 80 pontos felvételit kéne írnod, hogy felvegyenek.

Ha van 1-2 négyesed, de a legtöbb jegyed 5-ös, akkor 70 pont körüli felvételi is elég.

Általánosra és spanyolra nehezebb bekerülni, de franciára is kell egy olyan 65 pont a jó jegyek mellé. Viszont kiemelném, hogy spanyolon és francián a matekot is spanyolul/franciául kell tanulni, ami ha magyarul sem megy olyan jól, az az adott nyelven még nehezebb lesz.

Lehet gyengébb iskolát kéne kiszemelni, minden rosszindulat nélkül írom ezt.

2021. jan. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1 igazából az a gond hogy nem értem
2021. jan. 21. 22:57
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 hát a többi jegyet úgy gondolom fel tudnám vinni 5-re és igen tudom hogy más nyelven nehezebb tanulni a matekot csak elég komoly terveim vannak a jövőbe...spanyol országba szeretnék majd költözni. És nagyon beszeretnék ide kerülni viszont egyik iskola se érdekel úgy igazán de azért köszönöm a válaszod
2021. jan. 21. 23:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nézd, nem lehetetlen megugrani, de ahhoz olyan mértékű tervezés, tudatosság és önfegyelem kell, ami a 13 éves gyerekek többségében még nincs meg. Aztán lehet, hogy benned épp megvan, ezt csak te tudod. Ezek szerint a matekon kívül a többi tárggyal boldogulnál némi szorgalommal? Szerintem ülj le a szüleiddel, meséld el nekik, hogy mit szeretnél, és kérdezz rá, hogy van-e lehetőség matekból magántanárhoz járni (sokan Skype-on is adnak különórát). Nem kell feltétlenül profi pedagógus, sokszor egy jófej egyetemista, vagy akár egy ügyes középiskolás is sokat tud segíteni.
2021. jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia,én Vetésis vagyok. Nem szeretnélek elkeseríteni,viszont ez egy elég erős gimi és sokszor volt olyan is hogy a négyes tanulókat nem vették fel. Szerintem, ha jövőre kitnő leszel és jól megírod a központit még akkor sem biztos,hogy sikerülhet.

De azért szurkolok:)

Ha van valami kérdésed,akkor írj nyugodtan

Sok sikert!

2021. jan. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!