Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PPKE-nek nincs saját kollégium...

PPKE-nek nincs saját kollégiuma? :O

Figyelt kérdés

PPKE-BTK anglisztika

+szerintetek lehet jó munkát találni ezzel külföldön?

+akármi tapasztalatot megoszthattok a sulival kapcsolatban, minden érdekel



2021. jan. 18. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
96%

Igazából az anglisztika a nyelvszakok kb. legfeleslegesebb szakja- pedig szerintem kifejezetten hasznos szakokról van szó. Csak az a helyzet, hogy ezzel itthon is leginkább tanárként tudsz elhelyezkedni, mert fordítanak/tolmácsnak sokszor egy anyanyelvi, aki egy képesítést elvégzett jobb. Angolul amúgy is már alap tudni, pláne külföldön, szóval nem nagyon várnának rád kint hegyekben a munkák (akkor meg pláne, ha a célországod nyelve angol). Persze, ha ez az álmod, akkor ne add fel. Csak mondjuk kombináld egy másik szakkal.

De ha más nyelv is játszik, én választanék valami különlegesebbet, ritkábbat.


Amúgy a Pázmány színvonalas, de mégis családias egyetem, jó- de kolija tényleg nincs.

2021. jan. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem felesleges szak, mert a nyelvtudásnak szinte köze nincsen a szakhoz. Ez filológia, történelem, irodalom, kultúra, filozófia, nyelvészet. Az más kérdés, hogy a munkaerőpiacon mennyire hasznosítható a megszerzett tudás, de maga a szak nem felesleges.
2021. jan. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, egyik tudás sem felesleges!! Azonban ha a kérdés szempontjából nézzük, hogy talal-e munkát nem a legjobb, sajnos.
2021. jan. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!