Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok! Honnan szereztétek...

Orvosisok! Honnan szereztétek be az egészségügyi munkaruhákat?

Figyelt kérdés

Egyáltalán milyen ruhákat kell beszerezni, vagy az egyetemeken biztosítanak ilyen beszerzési lehetőséget / kórházak adnak esetleg ruhát? Kifejezetten érdekelne, hogy milyen lábbeli szükséges? Kötelező valamilyen papucs, vagy lehet cipő is ?


Illetve, ha ezek beszerzését nekünk kell megoldani, mégis honnan, pl. milyen megbízható online felületeken vagy boltokban? Olyanokra gondolnék, ahol normális árakon (tehát nem a legdrágább kategóriára gondolok) lehet jó minőségű terméket beszerezni.


Előre is köszi.



2021. jan. 17. 22:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Labor/bonctermi és évközi klinikai gyakorlatokra általában biztosítanak köpenyt. A nyári és hatodéves gyakorlatokra viszont általában saját ruházatot kell vinni.


Egy fehér köpeny az, ami mindenképpen kell, ilyet bármelyik munkaruházati boltban lehet szerezni. Ezen kívül sok helyen elvárják a teljes váltóruhát (nadrág + felső), ennek megfelel gyakorlatilag bármilyen fehér nadrág és póló, amit nem sajnálsz. Én speciel a Rextrában vettem fehér nadrágot, az még talán normális áron van.


Ha scrubot (azok a színes, műtősruha-fazonú göncök) szeretnél, arra talán a legolcsóbb megoldás az a vándorvásár, amelyik budapesti kórházakban szokott feltűnni, ott ha jól emlékszem újonnan 1600-ért, használtan 1000-ért lehetett kapni az alsó- és felsőrészt külön. Mondjuk lehet, hogy ők a járvány miatt most nem nagyon működnek. Egy emailcímen lehet feliratkozni a hírlevelükre, amiben megírják mikor hol lesznek, ha gondolod megadhatom privátban.


Váltócipővel kapcsolatban annyi szokott lenni az elvárás, hogy ne mászkálj az utcán benne. Nekem pl. diákéveim nagy része alatt egy decathlonos gyaloglócipő volt a kórházas cipőm, mert abban bírtam az egész napos állást és mászkálást. Persze higiéniai szempontból a legjobb egy zárt orrú, könnyen fertőtleníthető/tisztítható papucs/klumpa.

2021. jan. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!