Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Központi írás előtti napon...

Központi írás előtti napon mit csináljak, hogy ellazuljak, pihenjek és ne stresszeljek?

Figyelt kérdés
Ugyebár 1 hét múlva központi írás. Pénteken már nem megyek iskolába. Tudnátok adni tippeket, hogy mit csináljak pénteken? Miket egyek/igyak amik ellazítanak+agyserkentőek? Valamint mit csináljak hogy teljesen lenyugodjak és ne stresszeljek másnap? Kérlek segítsetek

2021. jan. 16. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Hallgass zenét, nézz sorozatot, filmet.
2021. jan. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Pénteken kelj időben (azaz ne 10-kor), és lehetőleg pihenj, egyél-igyál, ahogy máskor is.

Délelőtt, ha gondolod, fuss át néhány dolgot, de már ne nagyon tanulj új anyagot, nem kell feladatokat oldogatni.

Délután sétálj egy jó órát a friss, hideg levegőn, este hallgass kellemes zenét (nem kell Bach, de most ne is zúzós metál legyen...)

Este ellenőrizd a holmidat, készítsd össze a táskád:

- maszk!!, kézfertőtlenítő

- iratok (személyi igazolvány, lakcímkártya)

- kék tollak, pénz, mobiltelefon, papírzsepi, buszjegy/bérlet

- snack (pl. egy szelet csoki, szőlőcukor, fél liter víz)

Készítsd ki a ruhádat, ne reggel kelljen.

Könnyű vacsora - tehát ne este dobj be egy tányér rakott káposztát...

Esetleg egy könnyed kis film (pl. vígjáték, romantikus, esetleg sorozat stb.) azaz NEM véres, erőszakos, zombis stb.

Az esti alvást egy csésze citromfű tea megkönnyíti, lazító hatású.

Legkésőbb 9 órakor feküdj le, a mobil ne legyen melletted!!


Reggel keljél időben, reggelizz tartalmasat, de semmi ultra nehezet (pl. egy bögre tea, egy-két szelet avokádókrémes pirítós, vagy kakaó+sonkás szendvics, vagy amit szoktál - ha nem szoktál, most AKKOR IS egyél, és ne csak müzlikét, mert abból nem fog működni az agyad délig), és induljatok kényelmesen - hagyjatok negyed órát plusz időt váratlan eseményekre is, pl. baleset, dugó, nincs parkolóhely stb.

A helyszínen a szüleid nem mehetnek be, csak te, bár ezt, gondolom, tudod.

Én egy leszek a felügyelő tanárok közül :) Sok sikert!

2021. jan. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem kell túl gondolni ezt. Én tavaly felvételiztem, és semmi különöset nem csináltam előtte nap. Még az iskolát se hagytam ki. Tanulni meg majdnem egész héten nem tanultam semmit saját lustaságomból. És csak annyit tanácsolok, hogy este rakd össze a cuccod, időbe feküdj le, és kelj, reggelizz, időben indulj. Innivalót, csokit, szőlőcukrot vigyél. Legyen nálad túl sok toll. Menj el előtte vécére.

Stressz ellen nem tudsz semmit tenni. A legtöbbeknek ez szokatlan helyzet, természetes a stressz

2021. jan. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pénteken is kelj fel időbe,ahogy rendesen is szoktad. Reggelizz meg és egy-két darab szőlőcukrot szopogass el. Nézd át azokat a dolgokat,amiben még nem vagy annyira biztos. Ha mindent értesz már,feküdj el és halgass zenét. Ez a stresszen is enyhíthet. Emellett Levegőzz is,mert ez is sokat segíthet.

Estefele pakold össze a cuccaidat (toll,ceruza,szőlőcukor,csoki,vonalzó,maszk,kézfertőtlenítő) és 8-fél kilenc óra körül feküdj is le! Másnap időben kellj,ahogy iskolaidőben! Mindenképp reggelizz,még ha nem is szoktál! Az összepakolt cuccuddal pedig időben indulj el!


Sok szerencsét!

2021. jan. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is mindenképpen olyan elfoglaltságot keress, ami nem a felvételivel kapcsolatos!

Nézz filmeket, hallgass zenét, amit az 1-es is mondott!

Javaslom továbbá, hogy kérd ki magadat a suliból a felvételi előtti napon! Csinálj bármit, csak ne stresszelj és ekkor már ne gyakorolj! Én is így csináltam tavaly!

Sok szerencsét, sikerüljön jól és vegyenek fel oda, ahová menni akarsz! :D

2021. jan. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2021. jan. 18. 19:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!